تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

شکایت قطر از امارات و بحرین به شورای امنیت سازمان ملل

قطر امروز شنبه شکایتی را به شورای امنیت سازمان ملل در ارتباط با نقض حریم هوایی این کشور از سوی امارات متحده عربی و بحرین مطرح نموده است.

به گزارش قائم آنلاین،  قطر شکایتی را از کشور‌های امارات متحده عربی و بحرین به‌خاطر نقض حریم هوایی‌اش در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، قطر امروز شنبه شکایتی را به شورای امنیت سازمان ملل در ارتباط با نقض حریم هوایی این کشور از سوی امارات متحده عربی و بحرین مطرح نموده است.

قطر با ارسال نامه‌ای برای آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل و کارل فن اوستروم رئیس هلندی شورای امنیت اعلام کرده است که هواپیما‌های نظامی امارات متحده عربی در ماه‌های ژانویه و فوریه ۲ بار حریم هوایی این کشور را نقض کرده‌اند.

در این نامه آمده است: یک فروند هواپیمای نظامی بحرینی نیز در روز ۲۵ فوریه حریم هوایی قطر را نقض کرده است.

قطر نقض حریم هوایی خود را اقدامی بی‌شرمانه ارزیابی کرده و هشدار داده است که چنین اقداماتی موجب تشدید تنش در منطقه خواهد شد.

دوحه از شورای امنیت خواسته است تا همه اقدامات و تدابیر لازم را برای حفاظت از امنیت و صلح بین المللی اتخاذ کند. قطر همچنین بر این مسئله تأکید کرده است که حق پاسخگویی به هرگونه نقض حریم هوایی را برای خود محفوظ می‌داند.

امارات متحده عربی و بحرین هنوز هیچ واکنشی نسبت به این شکایت نشان نداده‌اند.

تابستان گذشته ائتلاف سعودی شامل امارات متحده عربی، قطر و بحرین روابط سیاسی و اقتصادی خود را با قطر قطع و دوحه را به حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه متهم کردند.

این چهار کشور عربی تهدید کرده‌اند که اگر قطر درخواست‌های مطرح‌شده را عملی نکند، تحریم‌های بیشتری را علیه این کشور اعمال خواهند کرد.

قطر کلیه اتهامات مطرح‌شده از سوی این کشور‌ها را تکذیب کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.