تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

درخواست مداخله نظامی اردوغان از ناتو

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز شنبه در سخنرانی در ششمین کنگره عمومی حزب حاکم عدالت و توسعه این کشور در استان «مرسین» در آستانه ۶۰ مین روز از آغاز تجاوز نظامی ارتش این کشور به خاک سوریه اعلام کرد: پس از عفرین عملیات خود را برای پاکسازی منبج، عین العرب و قامیشلی ادامه خواهیم داد. هدف ما آزادسازی ۲ هزار کیلومتر مربع در این منطقه است.

به گزارش قائم آنلاین،  رئیس جمهوری ترکیه ضمن درخواست از ناتو برای مداخله نظامی در سوریه اعلام کرد: پس از عفرین، به منبج، عین‌العرب و قامیشلی هم می‌رویم.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز شنبه در سخنرانی در ششمین کنگره عمومی حزب حاکم عدالت و توسعه این کشور در استان «مرسین» در آستانه ۶۰ مین روز از آغاز تجاوز نظامی ارتش این کشور به خاک سوریه اعلام کرد: پس از عفرین عملیات خود را برای پاکسازی منبج، عین العرب و قامیشلی ادامه خواهیم داد. هدف ما آزادسازی ۲ هزار کیلومتر مربع در این منطقه است.

اردوغان بدون اشاره به تداوم عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه بر خلاف موازین بین المللی و بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق در ادامه افزود: پس از عفرین اقدامات لازم در هر جای دیگری که تروریسم باشد را نیز انجام خواهیم داد.

وی همچنین با انتقاد از حمایت برخی کشور‌ها از گروه‌های تروریستی و رویکرد دوگانه آن‌ها در مواجهه با تروریسم افزود: قرار گرفتن پرچم برخی کشور‌ها بر روی تابوت تروریست‌های کشته شده در شمال سوریه اثبات کننده دو رویی این کشور‌ها در مبارزه با تروریسم است. رهبران ارشد این کشور‌ها هر چند در گفتگو با ما خلاف این موضوع را بیان می‌کنند، ولی واقعیت این است که در همه سطوح به صورت عمومی و رسمی از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

رئیس جمهور ترکیه در پایان خطاب به متحدان ترکیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» گفت: ناتو کجاست؟ ما به شدت در حال مبارزه هستیم. مگر ترکیه عضو ناتو نیست؟ کجائید؟ شما از ما خواستید به افغانستان بیاییم، ما هم آمدیم. شما از ما خواستید به سومالی بیاییم ما هم آمدیم، شما از ما خواستید به بالکان بیاییم و ما آمدیم. اکنون من از آن‌ها می‌خواهم که به سوریه بیایند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.