تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۳:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

«سند ملی راهیان نور» خدمت رهبر انقلاب تقدیم شد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در نشست شورای سیاستگذاری «راهیان نور» از تقدیم «سند ملی راهیان نور» به رهبر انقلاب خبر داد و بر توسعه کمی و کیفی این اردو‌ها تاکید کرد.

به گزارش قائم آنلاین، سردار سرلشگر محمد باقری پیش از ظهر امروز در نشست شورای سیاستگذاری «راهیان نور» با اشاره به راه اندازی موزه‌های دفاع مقدس در برخی مناطق کشور اظهار داشت: به همت استانداران و مدیران سراسر کشور ان شاء الله این موزه‌ها درهمه استان‌ها راه اندازی می‌شود تا فرصتی برای آشنایی جوانان با این رخداد بزرگ تاریخی باشد.

وی با اشاره به تهیه و تدوین «سند ملی راهیان نور» افزود: این کار ارزشمندی است و این سند تقدیم مقام معظم رهبری شده که آن را تایید کند و ان شاء الله مبنای تداوم کار قرار بگیرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه سال ۹۶ در حوزه راهیان نور سال موفقی بوده، ادامه داد: باید از تلاش‌های دست اندرکاران اردو‌های راهیان نور در ستاد مرکزی و نیز ستاد کل نیرو‌های مسلح، بسیج و حوزه‌های علمیه تشکر کنیم که در این فعالیت مهم کمک می‌کنند و کار را پیش می‌برند.

سردار باقری با ابراز امیدواری برای تعالی کمی و کیفی راهیان نور و دستیابی به اهداف عالی سند راهیان نور اظهار داشت: این اتفاق مهمی است که در یک سال بیش از ۶ میلیون نفر در این اردو‌ها حضور می‌یابند و ۴ میلیون نفر از آن‌ها جوانان ۱۵ تا ۳۰ ساله هستند.

وی تصریح کرد: این فرصت بی نظیر را خداوند و خون شهدا به ما بازماندگان دفاع مقدس داده و باید آن را قدر بدانیم و همه را مشارکت دهیم و آسیب‌های آن را کاهش دهیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به برخی تدابیر دستگاه‌ها در ارتباط با راهیان نور، گفت: نیروی انتظامی دو واحد درس دفاع مقدس را در همین مناطق عملیاتی ارائه کرده و ارتش هم از سال قبل دفاتر گزینش نیروی انسای خود را در همین جبهه‌ها گذاشته تا از میان این جوانان داوطلب، نیرو‌های موردنیاز خود را استخدام کند.

سردار باقری ادامه داد: حوزه‌های علمیه نیز این دو واحد درس را در همین مناطق بگذارند و به گونه‌ای شود که سایر مشاغل هم از همین جا نیروهایشان را گزینش کنند.

وی تصریح کرد: وقتی می‌خواهیم بهترین نیرو‌های وابسته به انقلاب اسلامی را چینش کنیم، چه بهتر که از این فرصت راهیان نور برای این هدف استفاده کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.