تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۷ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کشته شدن ۳۰۰ تروریست فرانسوی در سوریه و عراق

حدود ۳۰۰ تروریست فرانسوی از جمله ۱۲ زن از سال ۲۰۱۴ در عراق و سوریه کشته شده‌‏اند.

به گزارش قائم آنلاین، طبق آمار اعلام شده، حدود ۳۰۰ تروریست فرانسوی از ژوئن ۲۰۱۴ در سوریه و عراق از پای در آمده‌اند.

حدود ۳۰۰ تروریست فرانسوی از جمله ۱۲ زن از سال ۲۰۱۴ در عراق و سوریه کشته شده‌‏اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تازه‌‏ترین آمار‌ها نشان می‌دهند که ۲۵۶ نفر پس از پیوستن به داعش، به فرانسه بازگشتند که از این میان ۷۸ نفر از آن‌ها کم سن و سال هستند.

دولت فرانسه اعلام کرد که از سال ۲۰۱۴، حدود ۱۷۰۰ فرانسوی به عراق و سوریه اعزام شدند و همچنان ۷۳۰ نفر و ۵۰۰ نوجوان در این کشور‌ها با تروریست‌ها همکاری می‌کنند.

یکی از مشهورترین فرانسویان جان باخته در جبهه داعش، صبری السید، برادر ناتنی محمد مراح، جوان ۲۳ ساله الجزایری تبار ملقب به قاتل اسکوتر سوار است.

محمد مراح در سال ۲۰۱۲ به چندین ترور در شهر تولوز دست زد. وی در جریان عملیات پلیس برای بازداشت به‌دلیل مقاومت در آپارتمانش کشته شد.

محمد مراح که در افغانستان تعلیم دیده بود، در مجموع جان هفت نفر از جمله سه کودک را گرفت.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه پیشتر بار‌ها اعلام کرده بود که تروریسم گریبان کشور‌های غربی را که از آن حمایت می‎کنند، خواهد گرفت و لذا خود کشور فرانسه بار‌ها شاهد حملات تروریستی بوده است.

حملات تروریستی در فرانسه از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

* ۷ ژانویه ۲۰۱۵ در پاریس، پایتخت فرانسه حمله مسلحانه‌ای به دفتر مجله طنز شارلی ابدو صورت گرفت که طی آن ۱۲ نفر کشته شدند.

* ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس طی دو حمله تروریستی همزمان ۱۳۰ نفر کشته و ۳۵۰ نفر مجروح شدند.

* ۱۴ جولای ۲۰۱۶ در شهر نیس واقع در جنوب این کشور، حمله‌ای به شرکت کنندگان در جشن روز ملی فرانسه صورت گرفت و ۸۴ نفر در آن جان باختند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.