تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

نویسنده اسپانیایی: ایران که این همه تحلیل و یادداشت نیاز ندارد!

یادداشت نویسنده آس اسپانیا درباره وضعیت تیم ملی این کشور در مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه، تامل برانگیز و کاملا غرق در غرور به نظر می‌رسد.

به گزارش قائم آنلاین،  اسپانیا در گروه سختی قرار ندارد، این را شاید بخش قابل توجهی از همکاران من در اسپانیا قبول نداشته باشند، اما کمی با خود صادق باشیم، پرتغال را قبول ندارم البته تا حدودی اما مراکش و ایران تیمهایی نیستند که مردم اسپانیا را درباره عدم صعود از گروه به مرحله حذفی نگران کنند.

از طرفی اگر فرض کنیم قرار باشد مقابل مراکش و ایران به تساوی یا شکست برسیم، بهتر است به بهانه ماجرای سیاسی و هشدارهای فیفا اصولا به جام جهانی نرویم و در خانه بمانیم و مثل ترسوها از تلویزیون بازیها را تماشا کنیم.

گفتم شکست، حتی فکر تساوی هم اشتباه است، چرا باید این اتفاق رخ بدهد؟ با یک سوال وارد اصل ماجرا می شوم، چرا اسپانیا، ایران را شکست می دهد؟

واقعا نمی دانید؟ من پاسخ می دهم، فوتبال اسپانیا بسیار برتر از فوتبال ایران است، نه فقط به خاطر رده بندی فیفا که در آن به کیفیت استادیوم ها و ثروت فوتبال و تعداد هواداران رسمی و صنعت فوتبال هم امتیاز می دهند، البته اینها همه مهم هستند اما مهمترین چیز، خود فوتبال اسپانیا است!

به مردان لوپتگی نگاه کنید، جوانانش، مردان با تجربه اش و دروازه بانهای این تیم، کادر فنی، پزشکانش، حتی آشپز تیم که از میان ۱۵ آشپز برتر مورد تایید فدراسیون فوتبال اسپانیا برگزیده شد و تیم ۱۰ نفره تحت فرمان او یک ماه آموزش فشرده و جلسه توجیهی را تجربه کردند.

به مردان لوپتگی نگاه کنید، خط حمله اسپانیا منتظر یک لحظه غفلت مراکش یا ایران است و به تعداد این غفلتها، می توانیم و کاملا حق داریم که منتظر تعداد بیشتر گل زده باشیم. امیدوارم تعداد گل زده اسپانیا در این گروه از اعتبار فوتبال در جام جهانی کم نکند اما نباید به فکر اعتبار فیفا باشیم و هر تعداد گل زده که ممکن باشد، باید ثبت شود.

قدرت بدنی تیم ملی فوتبال اسپانیا حتما بالاتر از فوتبال پرتغال است و اجازه بدهید این مورد را با فوتبال ایران و مراکش مقایسه نکنم. نیمه دوم حتما نیمه اسپانیا است اگر فرض کنیم در نیمه اول کار تمام نشده باشد. بنابراین نیازی نیست این همه تحلیل و یادداشت از ایران و مراکش بنویسیم. من به همکاران خود پیشنهاد می کنم به فکر مرحله حذفی باشیم و تیم های مختلف و احتمالات را بررسی کنیم، بازی در مرحله حذفی جدی است و دیگر دلیلی ندارد با غرور بیجا، اقدام به خودزنی کنیم اما در مرحله گروهی حتی با غرور کاذب هم اتفاق بدی برای اسپانیا رخ نخواهد داد.

* خواکین ماروتو – as

دیدگاه خود را به ما بگویید.