تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

انتقام روس‌ها از آمریکا با انهدام جنگنده اسرائیلی

برخی از کارشناسان بر این باورند که با توجه به حادثه هفته گذشته یا همان سرنگونی یک فروند هواپیمای روسی به دست آمریکا، اکنون سلاح ضد هوایی روسیه در سرنگونی جنگنده اف 16 اسرائیل دخالت داشته است.

به گزارش قائم آنلاین، برخی کارشناسان بر این باورند که ساقط شدن جنگنده «اف ۱۶» اسرائیل با دخالت روسیه انجام شده است و این عمل انتقامی برای سقوط جنگنده روسیه در ادلب است.

بر این اساس به نظر می رسید، رخداد روز شنبه را نمی توان از سرنگونی یک فروند هواپیمای «سوخو ۲۵» روسیه جدا دانست، زیرا وزارت دفاع روسیه بر این باور است که این هواپیما توسط یک موشک پیشرفته که به نظر می رسد آمریکا و یا اسرائیل ان را در اختیار گروههای مخالف نظام بشار اسد قرار دادند، سرنگون شد.

روسیه همچنین اعلام کرد که پاسخ هوشمندانه‌ای به این اقدام خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

روسیه به دنبال فرصتی مناسب برای انتقام

بنابر عقیده برخی کارشناسان و تحلیلگران چه بسا روسیه به این نتیجه رسید که سلاح آمریکایی و یا اسرائیلی عامل سرنگونی سوخو ۲۵ بود از همین رو به دنبال فرصتی برای واکنش به این اقدام خطرناک بود و چه بسا سلاح ضد هوایی پیشرفته‌ای را در اختیار نیروهای سوریه قرار داد تا آن اف ۱۶ اسرائیلی را هدف قرار دهند.

به این ترتیب روسیه با این کار با یک تیر دو نشان زد به این معنی که موفقیت سرنگونی جنگنده اف ۱۶ اسرائیل به معنی موفقیت در انتقام از سرنگونی سوخو ۲۵ است و علاوه بر این مسکو توانست اسطوره جنگنده های مجهز و پیشرفته اف ۱۶ را بشکند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.