تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

کارگردان «خجالت نکش»: فیلمم به شدت سینمایی است

کارگردان «خجالت نکش» گفت: این فیلم را به نیت جشنواره نساختم و اساساً به نیت مخاطب عام ساخته شده است.

به گزارش قائم آنلاین، رضا مقصودی کارگردان فیلم «خجالت نکش» در گفتگو با برنامه «سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا، درباره این فیلم و ایده اولیه آن گفت: ایده اولیه و فیلمنامه آن حدود ۵ سال پیش شکل گرفت و در واقع این طرح را همسرم ارائه داد و کمک کرد با یکدیگر فیلمنامه را بنویسیم.

وی افزود: فیلمنامه به مرور شکل گرفت تا اینکه چند ماه پیش تهیه کننده تصمیم گرفت، فیلم را بسازد. برای ساخت این فیلم به روستایی در اطراف کرج رفتیم و آنجا را لوکیشن فیلم قرار دادیم.

فیلمنامه نویس «لیلی با من است» با بیان اینکه مهم‌ترین بخش پیش تولید فیلم، انتخاب بازیگر‌های آن بود، اظهار کرد: شبنم مقدمی از همان ابتدا که فیلمنامه را خواند، بلافاصله پذیرفت که در این کار حضور داشته باشد و کار را هم دوست داشت. احمد مهران فر نیز فیلم را خیلی دوست داشت و برای آن زحمت کشید و نتیجه آن را در کار می‌بینیم.

مقصودی با اشاره به اکران‌های مردمی بیان کرد: یکی از این اکران‌ها در شهرری بود و برای من خیلی جالب بود که مردم شهرری فیلم را دیدند و آن را دوست داشتند. خوشبختانه مردم با فیلم ارتباط برقرار می‌کردند.

وی در ادامه درباره دیگر فیلم‌های جشنواره اشاره کرد: فیلم‌های دیگر را ندیده ام و در نتیجه نمی‌توانم در مورد آن‌ها قضاوت کنم؛ اما فیلم من، یک کمدی متفاوت است و جشنواره‌ها نیز جایی برای عرضه فیلم‌های متفاوت هستند. خوشحالم «خجالت نکش» در جشنواره فجر حضور دارد و دیده می‌شود.

مقصودی تأکید کرد: قطعا «خجالت نکش» را به نیت جشنواره نساختم و اساسا این فیلم به نیت مخاطب عام ساخته شده است، اما وقتی کار ساخته شد، فکر کردیم می‌تواند در جشنواره نیز حضور داشته باشد و مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی درباره نظر منتقدان که فیلمش را یک اثر تلویزیونی می‌دانند، بیان کرد: استدلال این دوستان را نمی‌دانم، اما فکر می‌کنم فیلم من نه تنها تلویزیونی نیست؛ بلکه به شدت سینمایی است؛ تعدد لوکیشن‌ها و ریتم وقایع و فیلمنامه این اثر متعلق به سینماست. این تحرکی که در فیلم وجود دارد، مختص سینماست. کمدی فیلم مبتنی بر موقعیت‌های نمایشی است و کمدی دیالوگ کمتر در آن وجود دارد. این ویژگی‌های یک فیلم سینمایی و نه تلویزیونی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.