تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

شهروند ایرانی که ۲۳سال است در غزه زندگی می‌کند

الشیاسی در جوانی در یمن، کویت و عمان فعالیت‌های ضدصهیونیستی نیز داشته است. فلسطینیان لقب «شمشمون الجبار» به وی داده اند.

به گزارش قائم آنلاین،  به نقل از خبرگزاری لبنانی العرب پست، “محمد قاسم الشیاسی” شهروند ایرانی که ۲۳ سال است در جنوب غزه زندگی می‌کند.

طی مصاحبه کادر خبرگزاری لبنانی العرب پست با محمد قاسم شیاسی، مشخص شد که ایشان در سازمان میهنی آزادسازی فلسطین ارتباط دارد.

به گزارش العرب پست، الشیاسی در جوانی در یمن، کویت و عمان فعالیت‌های ضدصهیونیستی نیز داشته است. فلسطینیان لقب «شمشمون الجبار» به وی داده اند که این لقب برگرفته از یکی از اسطوره‌های کنعان است.

در سال ۱۹۹۳ الشیاسی به همراه شمار زیادی از رزمندگان فلسطینی در شهر خانیوس جنوب غزه زندگی خود را ادامه داد.
خانه الشیاسی در فصل زمستان به لانه حشرات و مار‌ها تبدیل می‌شود. وی همچنان به زبان فارسی مسلط است. الشیاسی به العرب پست می‌گوید که بعد از درگذشت یاسر عرفات اشغالگران خانه مرا ویران کردند و به خاطر فقر مجبور به فروش زمین ان شدم و آواره گشتم.

العرب پست با اقوام الشیاسی در اصفهان ارتباط برقرار کرد و بعد از ۱۷ سال ضمن گفتگوی تلفنی با وی، از زنده بودنش اطلاع پیدا کردند.

الشیاسی خطاب به رهبر و مسئولان ایران گفته است که تنها خواسته ام از شما بازگشت به وطنم است تا در آخرین لحظات زندگی خانواده پدری را ببینم و با آن‌ها وداع کنم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.