تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

انتقاد شدید کوفی عنان از ترامپ

"کوفی عنان"، دبیر کل اسبق سازمان ملل متحد در مصاحبه با روزنامه "دی ولت" آلمان انتقاد شدیدی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد کرده و تاکید کرد که رفتار‌های وی منجر به زوال اصول اخلاقی در سیاست می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، دبیر کل اسبق سازمان ملل متحد رفتار‌های ترامپ را عامل زوال اصول اخلاقی و ناامنی گسترده در سیاست دانست.

“کوفی عنان”، دبیر کل اسبق سازمان ملل متحد در مصاحبه با روزنامه “دی ولت” آلمان انتقاد شدیدی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد کرده و تاکید کرد که رفتار‌های وی منجر به زوال اصول اخلاقی در سیاست می‌شود.

کوفی عنان که برنده جایزه صلح نوبل نیز بوده است در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: “تحت رهبری دونالد ترامپ آمریکا همه اصول اخلاقی و قانونی که سال‌های زیادی آن را به دست آورده بود را از دست داد. ”

وی بخصوص حملات توئیتری ترامپ را محکوم کرده و گفت: بخصوص سیاستمداران باید بفهمند که کلمات می‌تواند انقلاب کرده و منجر به انفجار‌هایی شوند؛ بنابراین سیاستمداران باید توجه ویژه‌ای به انتخاب کلمات خود داشته باشند. انسان‌ها هم مانند دیگر کشور‌ها دیگر نمی‌دانند آمریکا امروز چه می‌کند.

عنان همچنین تاکید کرد که به تبادل حملات با ترامپ در رسانه‌های اجتماعی علاقه‌ای ندارد. وی در این باره گفت که من نمی‌خواهم با ترامپ در توئیتر دعوا و مناقشه کنم. من پیرو ترامپ نه در معنای دیجیتالی و نه در فضای مجازی نیستم.

کوفی عنان که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده است قرار است روز پنج شنبه در مراسم آغاز این کنفرانس یک سخنرانی درباره تهدید دموکراسی را ایراد کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.