تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۲:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

آینده صنعت خودرو وابسته به تصمیمات دولت

در هفته جاری گروه پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، سایپا، سایپا دیزل، ایران خودرو و ایران خودرو دیزل از ابتدا تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند.

به گزارش قائم آنلاین،  در هفته جاری گروه پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، سایپا، سایپا دیزل، ایران خودرو و ایران خودرو دیزل از ابتدا تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند.

معامله ۷ گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان نسبتا منفی تمامی گروه‌ها در معاملات است.

سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۵۶۷ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۴۷۷ سهم کاهش یافت و حجم از ۲۰ میلیون و ۴۰۵ سهم با کاهش به ۱۸ میلیون ۵۶۲ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰.۸۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش ۱.۳۷ درصدی رسید.

صنعت خودرو

ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۵۳۷ سهم در ابتدای هفته به ۸۴۷ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۶ میلیون و ۵۸۳ سهم با کاهش به ۷ میلیون و ۶۹۱ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۲.۸۷ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به اُفت ۰.۴۳ درصدی رسید.

صنعت خودرو
زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۴۹۳ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۶۲۵ سهم افزایش یافت و حجم از ۸ میلیون و ۱۴۲ سهم با رشد به ۲۷ میلیون و ۹۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰.۶ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۱.۵۹ درصدی رسید.

صنعت خودرو
سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۲۵۴ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۲۵۸ سهم افزایش یافت و حجم از ۴ میلیون و ۹۸۳ سهم با رشد به ۲۰ میلیون و ۹۰۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰.۴۵ درصدی که این روند در انتهای هفته متوقف و به رشد ۳.۳ درصدی رسید.

صنعت خودرو
پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۷۷۸ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۲۱۸ سهم افزایش یافت و حجم از ۱۰ میلیون و ۷۷۱ هزار با رشد به ۳۲ میلیون و ۴۵ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰.۴۹ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و بدون تغییر ماند.

صنعت خودرو
گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۱۶۸ سهم در ابتدای هفته به ۱۳۲ سهم کاهش یافت و حجم از یک میلیون و ۸۴۳ با کاهش به یک میلیون و ۲۱۷ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰.۶۷ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به اُفت ۰.۴۸ درصدی رسید.

صنعت خودرو

ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴۹۳ سهم در ابتدای هفته به ۵۵۸ سهم افزایش یافت و حجم از ۷ میلیون و ۹ با کاهش به ۷ میلیون و ۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۲.۰۶ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۰.۹۳ درصدی رسیده است.

صنعت خودرو
در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: در هفته گذشته با توجه به ادامه رشد ارزش دلار و مواد خام به ویژه فلزات انتظار یک بازار ضعیف را برای گروه خودرویی داشتیم، اما این روند تحت تاثیر برخی اخبار از جمله معاملات عمده بر روی برخی از قطعه ساز‌ها و شرایط خاص قیمتی این گروه که کاهش قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد باعث رشد هر چند اندک معاملات در این گروه شد.

وی در ادامه افزود: در این میان در گروه خودروسازان با توجه به رد صلاحیت خریدار ایران خودرو جو ضعیفی حاکم بود، اما یک شایعه مبنی بر معامله مجدد این بلوک در ساعات پایانی معاملات موجب تغییر روند معاملات شد و در پی تکذیب این خبر نماد ایران خودرو نیز بسته شد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در مجموع باید منتظر تحول در گروه خودرویی به ویژه در بحث واگذاری سهام دولت در گروه‌هایی همانند ایران خودرو باشیم و برنامه‌های پیش روی دولت می‌تواند تاثیر بسزایی بر آینده این صنعت داشته باشد.

گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، سایپا دیزل، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو و ایران خودرو دیزل با توجه به روند نزولی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.