تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۲:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

کمک ۹ میلیون دلاری قطر به غزه

امیر قطر در تماس تلفنی با رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از کمک‌ فوری ۹ میلیون دلاری برای ارسال به غزه خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، قطر پس از تنش سیاسی که با عربستان سعودی پیدا کرده است سعی دارد وجهه دیگری از خود به نمایش بگذارد و در این رابطه دست به اقدامات خاصی زده است. بر همین اساس شنیده شده که امیر قطر ارتباطات خاصی با حماس برای حمایت از مردم فلسطین برقرار کرده است.

در همین رابطه، پایگاه اینترنتی روزنامه العربی الجدید، امیر قطر در تماس تلفنی با رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، بر حمایت این کشور از غزه تأکید کرد.

تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر امروز پنجشنبه دستور داد کمک‌های فوری به ارزش ۳۳ میلیون ریال قطر (معادل ۹ میلیون دلار) شامل دارو، لوازم پزشکی، مواد غذایی و سوخت برای راه اندازی ژنراتورهای بیمارستان‌ها به نوار غزه ارسال شود.

در این‌ زمینه بیشتر بخوانید:

تلاش عربستان برای «یمنیزه» کردن جمهوری آذربایجان

خطر سقوط «محمد بن سلمان» برای اسرائیل

این دستور امیر قطر در پی تماس تلفنی وی با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس صادر شد که طی آن بار دیگر بر حمایت مستمر دوحه از فلسطینیان نوار غزه، تأکید کرد.

«دولت قطر این کمک‌ها را به علت اوضاع وخیم انسانی در نوار غزه و پیام‌های سازمان ملل در این خصوص برای مقابله با اوضاع دشوار این روزهای ساکنان نوار غزه به علت کاهش شدید دارو و سوخت بیمارستان‌ها و دیگر مواد اساسی به علت محاصره، به نوار غزه ارسال می‌کند.»

هنیه در تماس تلفنی، امیر قطر را از اوضاع دشوار انسانی ساکنان نوار غزه به علت محاصره، مطلع کرده بود.

امیر قطر در گفتگو با هنیه، بر ادامه حمایت‌های دوحه از مردم فلسطین و ادامه پروژه‌های سازندگی در نوار غزه و تلاش آن برای تأمین سوخت لازم برای بخش‌های مختلف این منطقه تأکید کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.