تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۲:۵۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان به خود بیایند و مشکلات مردم را حل کنند

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: دهه فجر فرصتی برای مطالعه وصیت نامه امام و اندیشیدن و بازنگری به اهداف انقلاب اسلامی است که اگر کسی در راستای وصیت نامه امام حرکت می‌کند باید دستان آن را بوسید و اگر مشکلی وجود دارد باید درخواست و مطالبه شود و هوشیاری و بصیرت مردم برای مطالبه به آرامان شهدا و وصیت امام راحل کمک می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، آیت الله علی معلمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان قائم‎شهر، اظهار کرد: رئیس جمهور در افتتاح ده مرکز علمی و فرهنگی دفاع با حضور رییس کل نیروهای مسلح عنوان کرد آمریکا دیگران را با صلاح اتمی تهدید می‌کند و از صلح می‌گوید، تا هنگامی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی خود را تقویت کنیم و هر صلاحی که لازم باشد می‌سازیم و در زمینه توان دفاعی مذاکره نمی‌کنیم که این سخن بجایی است.

وی افزود: در حال حاضر از دولت گله کوچکی داریم و آن اینکه رئیس جمهور در جمع نویسندگان عنوان کرد امام برای تحکیم نقش مردم شعار حکومت اسلامی را به جمهوری اسلامی تغییر داد و گفت ممیزی کتاب باید به نویسندگان واگذار شود که این نقطه مقابل دستور امام راحل است که می‌توان برای اثبات آن به سخنان امام رجوع کرد.

معلمی با اشاره به سخنان امام که فرمود قلم‌های فاسد نباید آزاد باشد، ادامه داد: در حال حاضر قلم‌های فاسدشان در بسیاری از موارد آزاد است از جمله قلم‌هایی که در آن اشاره می‌شود که چرا آزادی نمی‌دهند که این مطالب در سال ۶۷ بیان می‌شد که در آن هنگام امام فرمودند، اگر شما آزادی نداشتید که این اینطور نمی نوشتید و باید تمامی نشریاتی که می‌خواهید در آن بنویسید از انحرافات پاک باشد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، یادآور شد: در حال حاضر نفوذ دشمن موجب می‌شود که رئیس جمهور بیان می‌کند ممیزی را بر عهده خود ناشران و نویسندگان قرار دهید، ولی باید ممیزی و نظارت از ناحیه یک مرکزی امین صاحب درک درستی انجام شود که اینها جای گله دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: این همه بر برجام مانور شد و بزرگ کردیم حال به جایی رسید که کمیته المپیک ورزش و سامسونگ کره، ورزشکاران ایرانی را از جایزه محروم کردند و هنگامی که از آنها درباره علتش سوال می‌شود، اسخ می‌دهند که ایرانیان تحریم هستند، در حالی که وعده آن بود که با اجرایی شدن برجام تمامی تحریم‌ها برداشته شود.

معلمی تصریح کرد: مهمترین راهکار برای مقابله با تحریم آن بود که در ده سال گذشته اقتصاد مقاومتی را جدی می‌گرفتیم و با توجه به آنکه مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر تاکید هم کردند باید عملیاتی می‌شد که این اقدام انجام نشد.

وی بیان کرد: در سال ۵۷ هنگام پیروزی انقلاب بر اساس آمار رسمی اشتراک برق در مملکت سه میلیون و ۳۹۲ هزار نفر بودند اما در سال ۹۳ بر اساس آمار رسمی کشور مشترکان برق حدود ۳۰ میلیون نفر مشترک در کل کشور برقدار شدند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر یادآور شد: در سال ۵۷ حدود چهار هزار و ۳۶۷ روستا صاحب برق شدند اما در سال ۹۳ بر اساس آمار تعداد مشترکان به ۵۸ هزار روستا رسید و همچنین آبرسانی به روستا انجام شد که البته به این میزان قانع نیستیم و باید بیشتر شود.

این مسوول افزود: با توجه به آنکه ۲۲ بهمن اصل اسلام و انقلاب که متعلق به مردم است نزدیک می‌شویم، اداره انقلاب از دل این ملت بیرون آمد و هر چهار سال با رای مردم فردی انتخاب می‌شود که این فرصت را انقلاب در اختیار مردم قرار داد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، خاطر نشان کرد: رهبری فرمودند مردم بسیاری از مشکلات را تحمل می‌کنند اما فساد را نمی‌پذیرند و از تبعیض شکایت دارند و مسئولان باید به جد برای حل مشکلات مردم بروند، هنگامی که رهبری در تمامی محافل خصوصی و عمومی این موارد را مطرح و حرف دل مردم را منعکس می‌کند باید مسئولان به خود بیایند هر چند این خوب است که مسئولان به اسم مردم تکیه می‌کنند اما اگر اسم مردم را آوردن همراه با خدمت به مردم و کار برای مردم و کار مردم پسندانه باشد این زیباست اما فقط از مردم حرف بزنیم و برخلاف خواسته مردم عمل کنیم چه فایده ای دارد.

وی افزود: فساد را یک نفر انجام می‌دهد و دیگری از آن بهره می‌برد به این صورت که آن همه تبلیغاتی که برای انتخابات انجام می‌شود از کجا می‌آید و آنهایی که هزینه می‌کنند باید جبران کنند و اگر دست به فساد نزنند از کجا می‌توانند جبران کنند که این مطالبه جدی مردم است و دولت مردان باید به خود بیایند.

معلمی عنوان کرد: هر ساله دهه فجر فرصتی برای مطالعه وصیت نامه امام و اندیشیدن و بازنگری است که اگر کسی در راستای وصیت نامه امام حرکت می‌کند باید دستان آن را بوسید و اگر مشکلی وجود دارد باید درخواست و مطالبه شود و هوشیاری و بصیرت مردم برای مطالبه به آرامان شهدا و وصیت امام راحل کمک می‌کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.