تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۳:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

ربیعی: گرایش صدقه‌ای به محرومان روایتی اشتباه است

وزیر رفاه گفت: گرایش صدقه‌ای به محرومین روایتی اشتباه است و آنچه در انقلاب مطرح شد این است که رفع محرومیت یک حق است و در انقلاب به دنبال عدالت به مفهوم نداشتن شکاف‌های متعدد بوده‌ایم.

به گزارش قائم آنلاین، علی ربیعی در ششمین نشست از سلسله نشست‌های انقلاب محرومان گفت: وجه بزرگ و غیر قابل انکار انقلاب، گرایش به حمایت از محرومین بود.

وی افزود: گرایش صدقه‌ای به محرومین روایتی اشتباه است، آنچه در انقلاب مطرح شد این است که رفع محرومیت یک حق است و در انقلاب به دنبال عدالت به مفهوم نداشتن شکاف‌های متعدد بودیم.

ربیعی ادامه داد: رژیم شاه در متن اجتماعی خود قابل دوام نبود و اگر کسی فکر می‌کرد آن رژیم می‌توانست بماند اشتباه می‌کند و مردم به عنوان سرمایه‌های اجتماعی با اعتماد به رهبری، جمهوری اسلامی را جایگزین کردند.

وزیر رفاه گفت: امروز عده‌ای می‌خواهند با جعل تاریخ این گونه بیان کنند که شاه نمی‌خواست بیشتر آدم بکشد به همین دلیل کشور را ترک کرد؛ این کاملاً اشتباه است چرا که شاه دیگر قدرت سرکوب نداشت و تا می‌توانست سرکوب‌ها را انجام داد و کار به جایی رسید که سربازان گل می‌دادند و گل می‌گرفتند و این تحلیل که شاه نمی‌خواست بیشتر آدم بکشد از ساده انگارانه‌ترین تحلیل هاست.

وی تاکید کرد: من هنوز به متن انقلاب وفادارم و نقدی که اکنون دارم این است که چرا از کانون انقلاب دور شده ایم و به متن انقلاب وفادار نبوده ایم.

ربیعی گفت: عده‌ای می‌گویند اکنون فساد بیش از زمان شاه است؛ باید بگویم که منکر فساد در زمان حال نیستم، اما مطمئن باشید که امروزه گفتگو پیرامون فساد بیش از گذشته شده است، در آن دوران چنین فضائی وجود نداشت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.