تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

۴ ماسک طبیعی برای داشتن پوست جوان

منافذ پوست از جمله مشکلات زیبایی هستند که آن‌ها معمولا در شخصمشخص نیستند بلکه لازم است با ان‌ها با دقت ویژه‌ای برخورد شود که این کار از داشتن پوست براق و عیوب دیگر پوستی جلوگیری می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، با وجود کاهش سایز منافذ پوستی این ترکیبات طبیعی برای کنترل پوست شما عالی هستند. همچنین این ترکیبات برای کاهش روغن پوست شما کافی هستند که از آکنه نیز جلوگیری می‌کنند و برای برداشتن سلول‌های مرده پوست شما مفید هستند. منافذ پوست از جمله مشکلات زیبایی هستند که آن‌ها معمولا در شخص مشخص نیستند بلکه لازم است با ان‌ها با دقت ویژه‌ای برخورد شود که این کار از داشتن پوست براق و عیوب دیگر پوستی جلوگیری می‌کند. خوشبختانه، بسیاری از محصولات طبیعی برای کاهش سازی منافذ پوستی وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم ۴ روش ساده را برای مبارزه با این منافذ پوستی باز به شما پیشنهاد دهیم که به نقل از مجله دیده بان می‌خوانید.

اگر می‌خواهید پوستی جوان داشته باشید؛ بخوانید
روغن زیتون و بادام
ترکیب موجود در آرد بادام راه حل خوبی برای منافذ باز شده پوست است. همچنین این ترکیب برای برداشتن سلول‌های مرده پوست کمک فراوانی می‌کند. این ترکیبات به پوست شما اسید‌های چرب لازم را می‌دهد و از ایجاد دانه‌های سر سیاه جلوگیری می‌کند. یک قاشق غذاخوری آرد بادام و یک قاشق عسل را در یک کاسه ریخته و هم زده تا به ترکیب خمیری شکلی برسید. ماسک را روی پوست خود استفاده کنید و با حرکات دورانی روی پوست ماساژ دهید. ۲۰ دقیقه بماند. این کار را ۳ تا ۴ بار در هفته انجام دهید.
پرتقال و سفیده تخم مرغ
با ترکیب پرتقال و سفیده تخم مرغ به ترکیبی می‌رسید که خواص قابض و لایه بردار دارد. این ترکیب برای کسانی که از منافذ باز پوست خود در عذاب هستندبسیار مفید است. یک تخم مرغ را بشکنید و سفیده آن را با پوست پرتغال ترکیب کنید. پوست خود را با آب گرم بشویید، سپس روی تمام مناطق پوست صورت خود به غیر از لب‌ها و چشم‌ها استفاده کنید و بگذارید ۳۰ ذقیقه بماند. سپس دو بار در هفته این کار را تکرار کنید.
مریم گلی
مریم گلی دارای خواص قابض و ضد التهابی است. استفاده از لوسیون باعث کاهش میزان روغن اضافی در پوست شده و در نتیجه علاوه بر پاک کردن ناخالصی‌ها از آکنه هم جلوگیری می‌کند. یک قاشق مریم گلی را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را صاف کرده و بگذارید در یخچال برای ۱۵ دقیقه بماند. پس از سرد شدن آن را روی پوست خود استفاده کنید و توسط پنبه روی پوست خود بمالید. هر روز دو بار از آن استفاده کنید.
ماسک خاک رس
این ماسک سرشار از مواد معدنی و مواد آنتی اکسیدان است. ماسک خاک رس یک فرآورده آرایش طبیعی است که برای کاهش روغن اضافی پوست به کار می‌رود. ترکیبات طبیعی موجود در آن منافذ طبیعی پوست را جمع می‌کنند. همچنین به حذف ترکیبات مرده پوست کمک می‌کنند.
دو قاشق غذاخوری خاک رس سفید، یک قاشق روغن رز و ۶ قاشق آب گرم را داخل کانتینر بریزید تا به ترکیب کرمی شکلی دست پیدا کنید. ماسک را روی پوست خود مخصوصا ناحیه T. شکل بگذارید. بگذارید بیست دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.