تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۹:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

تراکتور در شکایت از پرسپولیس دنبال چیست؟

«آرش نجفی» معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی توضیحاتی در مورد آخرین وضعیت شکایت این باشگاه از پرسپولیس و طارمی ارائه کرد.

به گزارش قائم آنلاین، آرش نجفی درباره شکایت باشگاه تراکتورسازی از پرسپولیس به‌خاطر استفاده از مهدی طارمی در لیگ شانزدهم، اظهار داشت: شکایتی که ما داریم، به‌خاطر این است که به فدراسیون بگوییم رسماً به ماجرا ورود کند. قراردادی که برای حضور مهدی طارمی در مسابقات لیگ برتر استفاده شده برای مردادماه بوده، نه قرارداد که به‌صورت صوری به فیفا ارائه شده است.

 

وی افزود: کاری که باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی انجام دادند سندسازی است که این کار بر اساس ماده ۲ اساس‌نامه فیفا اقدامی خلاف قانون تلقی می‌شود. شما هرکدام از الزامات آیین‌نامه انضباطی فیفا رعایت نکنید، خلاف قانون عمل کرده‌اید. بحث ما هم همین است که فدراسیون با حرکت خلاف قانون باشگاه پرسپولیس برخوردی انجام نداده است.

معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی با اشاره به تشکیل نشدن جلسه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای پرونده طارمی، خاطرنشان کرد: اگر جلسه تشکیل نشود، طبق مقررات عمومی کمیته اخلاق می‌تواند با توجه به اینکه اصل موضوع را می‌داند، بدون حضور طرفین به پرونده رسیدگی کند. عدم حضور مهدی طارمی یا هر فردی دیگر در کمیته اخلاق مانع از رسیدگی به پرونده نیست. شکایت ما هم همین است که فدراسیون باید به قضیه ورود و حتی آن را به فیفا گزارش کند.

نجفی در پاسخ به این سوال که «آیا در صورت عدم دریافت نتیجه لازم از فدراسیون، باشگاه تراکتورسازی کار را به فیفا خواهد کشید یا خیر؟»، یادآور شد: این بستگی به نظر مدیریت و هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی دارد. اینکه باشگاهی بخواهد علیه فدراسیون فوتبال کشورش شکایت کند، باید جوانب مختلف آن سنجیده شود.

وی در مورد وضعیت سه پرونده باقیمانده خارجی باشگاه تراکتورسازی گفت: الان سه پرونده داریم که متعلق به کرار جاسم، کارلوس کاردوسو و آگوستو سزار است. در مورد کاردوسو با توجه به اینکه طرف مقابل هم از برزیل می‌آید، داور هنوز زمان جلسه را به ما اعلام نکرده است. متنظریم زمان جلسه اعلام شود تا به دادگاه CAS برویم و دفاع کنیم. در پرونده آگوستو هم اعتراض‌مان را اعلام کردیم. در مورد کرار هم دفاعیات خیلی مستدل و مفصلی داشتیم که آن را فرستادیم. کرار هم تا ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن‌ماه) فرصت دارد تا دفاعیه خود را بدهد. کرار تخلفات انضباطی زیادی داشته و همه او را به‌عنوان بازیکن متخلف می‌شناسند. علاوه بر همه اینها، او در قراردادش امضا کرده که باشگاه تراکتورسازی می‌تواند از قراردادش کسر کند.

معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی با ابراز رضایت از وضعیت پرونده‌های خارجی و داخلی این باشگاه، عنوان کرد: مشکلات تراکتورسازی جمع شد. ما ۶ ماه وقت گذاشتیم و این کار را انجام دادیم. برای جمع کردن این پرونده‌ها،‌ یک کار حرفه‌ای نیاز بود که ما این پروسه را طی کردیم.

وکیل بین‌المللی‌ ورزشی به موفقیت سپاهان در پرونده برنو سزار اشاره کرد و گفت: این برای اولین بار بود که طرف ایرانی در دادگاه CAS برنده شد. ما برای اولین بار رأیی گرفتیم که طرف مقابل باید ۱۰ هزار دلار به باشگاه سپاهان پرداخت کند. این اولین رأی بود، اما می‌تواند آخرین رأی نباشد. اگر باشگاه‌ها برخی از موارد را در قراردادها رعایت کنند، می‌توان راحت هم دفاع کرد، اما اگر مثل باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس که مسائل حقوقی‌شان از پایه غلط شکل می‌گیرد رعایت نشود، نمی‌توان معجزه کرد.

وی با بیان اینکه «در موضوع بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات پرسپولیس، هیچ جایی برای دفاع باقی نمانده بود»، به تسنیم گفت: پرسپولیس صداقت نداشت و بعداً هم در حالی که با در دست داشتن پرونده تعهدنامه از طارمی می‌توانست علیه ریزه اسپور رأی بگیرد، این کار را انجام نداد و اجازه داد که آنها شکایت کنند. با پیش‌بینی حرکت درست جلوی فاجعه گرفته می‌شود، اما پرسپولیس چنین کاری را انجام نداد.

نجفی در واکنش به این مسئله که «وقتی فدراسیون فوتبال نمی‌تواند در ماجرای مناقشه ایران و عربستان از نمایندگان کشورمان دفاع کند، نمی‌شود از باشگاه‌ها هم انتظار داشت که در پرونده‌های مختلف پیروز شوند»، گفت: بله، این حرف درست است، اما دلیل نمی‌شود که تلاش حرفه‌ای خودمان را انجام ندهیم و اجازه بدهیم هر بلایی سرمان می‌آید، بیاید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.