تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

اگر بی خوابید شیره بادام بخورید

برای درمان خشکی مغز باید رطوبت به آن رساند، مصرف شیره بادام، مصرف کاهو قبل از خواب، مصرف غذا‌های رطوبت‌زا مثل ماش، جو، شیر، اسفناج، کدو و پرهیز از ادویه مناسب است.

به گزارش قائم آنلاین، یک متخصص طب ایرانی گفت: مصرف شیره بادام، مصرف کاهو قبل از خواب، مصرف غذا‌های رطوبت‌زا مثل ماش، جو، شیر، اسفناج، کدو و پرهیز از ادویه به رفع بی‌خوابی کمک می‌کند.به نقل از سلامت نیوز ، سمیه ذاکری درباره بی‌خوابی اظهار کرد: در واقع بیماری‌ها و مشکلات مربوط به خواب به مزاج مغز، قوت و صحت کارکرد آن بستگی دارد.

 

اگر بی خوابید شیره بادام بخورید

 

وی افزود: غلبه خشکی بر مزاج مغز از علل بی‌خوابی محسوب می‌شود، این افراد معمولاً خشکی بینی دارند، ترشحات بینی‌شان کم است، کمتر سرما می‌خورند، حواس بویایی و شنوایی تیزی دارند در سرشان گاهی احساس سبکی می‌کنند، سبکی آزار‌دهنده انگار سرشان در فضا آزاد است، لازم نیست حتماً همه علائم در یک فرد باشد تا بگوییم خشکی مزاج مغز دارد.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: برای درمان خشکی مغز باید رطوبت به آن رساند، مصرف شیره بادام، مصرف کاهو قبل از خواب، مصرف غذا‌های رطوبت‌زا مثل ماش، جو، شیر، اسفناج، کدو و پرهیز از ادویه مناسب است.

ذاکری خاطرنشان کرد: چکاندن روغن بنفشه در بینی قبل از خواب و چرب نگه داشتن بینی طی روز با این روغن می‌تواند بی‌خوابی را درمان کند.

وی یادآور شد: اصولا بینی راه ارتباط مغز با دنیای خارج است و مغز فضولات خود را از این راه دفع می‌کند، وجود خشکی در سوراخ‌های بینی یکی از نشانه‌های کاهش رطوبات مغزی است، چکاندن روغن بنفشه یکی از راه‌های غلبه بر این خشکی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.