تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۷:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

همدلی دولت و ملت برای پیشرفت در آبادانی کشور/در شهرستان قائم‎شهر خیرین به کمک دولت آمدند

ظهر امروز همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر استاندار مازندران با حضور در شهرستان قائم‎شهر از 6 پروژه عمرانی که با کمک خیرین به بهره‌برداری رسید را افتتاح کرد و گفت: همدلی میان ملت و دولت باعث پیشرفت در کشور می‎شود و هروقت همدل نبودیم کار به مشکل خورد.

به گزارش قائم آنلاین، ظهر امروز همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر استاندار مازندران با حضور در شهرستان قائم‎شهر ضمن دیدار با خانواده روحانی شهید قربانعلی بهرامی از ۶ پروژه نیز بهره‌برداری کرد.

اسلامی به همراه برخی از مسوولان استانی و مدیران شهرستان قائم‎شهر به دیدار با خانواده شهید قربانعلی بهرامی رفت و ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا و انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: امنیت کنونی کشور را مدیون خون شهدا هستیم و خدا را شاکرم که امروز در کنار خانواده شهید گرانقدر شهرستان قائم‎شهر هستم و از برکت خانواده‌ی این شهد بزرگوار بهره می‎بریم.

استاندار مازندران با اشاره به زندگی زینب‌وار همسران شهید، بیان کرد: خانواده شهدا باید پیام رسان باشند و اینکه پیام و هدف شهدا توسط خانواده‌ها باید به گوش همگان برسد که این امر بسیار بسیار مهم است.

این مسوول خاطرنشان کرد: ماندن با ذلت هدف خلقت نیست و مسیر عزت و سربلندی هدفی بود که شهدای ما بدنبال آن بوده و مومنان باید پرچمی که شهدا برافراشتند را زنده نگه دارند و در حفظ راه آن‌ها تلاش کنند.

همسر شهید قربانعلی بهرامی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور مسوولان و گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: انتظار ما از مسوولان این است که بع فکر جوانان باشند تا مشکلات و معضلات موجود جامعه نیز تا حدود زیادی رفع شود.

وی افزود: برخی از مسوولان بدنبال سیاسی کردن شهدا و خانواده شهدا هستند که باید جلوی این کار گرفته شود و امیدواریم مسئولین بدنبال ادامه دادن راه شهدا و اهداف انقلاب اسلامی باشند.

اسلامی بعد از اهدای لوح سپاس به خانواده شهید بهرامی و بوسه بر دستان پدر سرافراز شهید بهرامی برای افتتاح دو مدرسه در شهرستان قائم‎شهر به مدرسه برکت ۱۴ معصوم و مرحوم موسی بریجانی رفت.

در مراسم افتتاح مدرسه برکت ۱۴ معصوم مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با اشاره به اینکه شهرستان قائم‎شهر با بیش از ۵۱ هزار دانش‌آموز و ۳۲۰ مدرسه که حدود۳۵۰۰ همکار فرهنگی برای آموزش و پرورش دانش‌آموزان مشغول هستند.

سیدعلی قاسمی با بیان اینکه در سال‌هاب اخیر سخت‌ترین سال‌های مالی برای آموزش‌وپرورش بوده، تصریح کرد: بنیاد برکت با کمک خیرین محترم برای احداث و نوسازی مدارس کار خود را آغاز کردند و امروز یکی از این مدارس با حضو مسئولان و دانش‌آموزان عزیز افتتاح خواهد شد.

وی افزود: ۲۷۰ دانش‌آموز این مدرسه طی دو سال تحصیلی در طبقه چهارم مدرسه دیگری در حال تحصیل بودند که روزهای سختی به این عزیزان گذشت و امیدواریم اکنون بتوانند از فضای ساخته شده بهره‌مند شوند.

در مراسم افتتاح مدرسه دبیرستان ۶ کلاسه برکت ۱۴ معصوم که با حمایت خیرین مدرسه‎ساز به بهره‎برداری رسید،علیرضا رحمانی یکی از این خیرین، اظهار کرد: مردم در احداث مدارس سهیم هستند ولی متاسفانه حمایتی توسط دولت صورت نمی‌گیرد و خیرین معرفی نمی‌شوند.

وی افزود: دولت باید بودجه را در راه درست هزینه کنند تا بتوان کارهای بهتری برای رفاه مردم انجام داد، امیدوارم استاندار مازندران زمانی را برای دیدار خصوصی با خیرین بگذارد تا ما بتوانیم مشکلات و حرف‎ها خود را بزنیم و با همدلی یکدیگر بتوانیم کارهای بزرگتری را انجام دهیم.

خیر مدرسه‌ساز اهل قائم‎شهر بیان کرد: ۶ ماه است که شهرستان قائم‌شهر با حکم سرپرستی اداره می‍شود که اصلا زیبنده مدیریت آموزش‌وپرورش نیست که امیدواریم جناب مدیرکل و استاندار هرچه زودتر بدون دخالت نمایندگان بتوانند حکم مدیریت را به فرد مورد تایید خود بدهند.

استاندار مازندران در ادامه سفر خود به شهرستان قائم‎شهر با حضور در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی روستاهای شیخ‌کلی، شامیکلا، طارسی‌کلا و کاردگر خطیر، اظهار کرد: مردم دولت باید به کمک همدیگر بیایند و هرجایی که این دو با یکدیگر همدل شدند پیشرفت را در کشور مشاهده کردیم و هرجایی که همدل نبودیم موفقیتی حاصل نشد.

اسلامی ادامه داد: در پروژه‌خای افتتاح شده در شهرستان قائم‌شهر شاهد کمک خیرین و مردم در ساخت این پروژه‌ها بودیم که باید قدردانی کرد که این افراد بدنبال صدقه جاریه هستند و برای مردم منطقه خود یادگاری می‌گذارند تا مردم بتوانند از امکانات موجود بهره‎مند شوند و به راحتی زندگی کنند که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

وی همچنین به صرفه‌جویی در استفاده از آب آشامیدنی در مازندران اشاره کرد و گفت: هرجند مازندران جزو استان‌های پر آب است ولی باید صرفه‎جویی در مصرف روزانه را داشته باشیم تا با تغییر اقلیم به مشکل نخوریم و بتوانیم خدمات درستی را به مردم ارائه کنیم.

استاندار مازندران خطاب به مسئولان اداره آب‎وفاضلاب روستایی، تصریح کرد: امیدواریم مدیران ادارات آبفا همان اندازه که به آب‌آشامیدنی توجه می‌کنند در بخش فاضلاب نیز اقدامات خود را انجام دهند چراکه محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به این بخش از مشکلات جامعه نیز رسیدگی کرد.

محمد گران در افتتاح همزمان ۳ شبکه بهداشت روستاهای خطیرکلا، وسطی‌کلا و ملک‌کلا در شهرستان قائم‌شهر بیان کرد: وزارت بهداشت تنها در ۲۵درصد از سلامت مردم نقش دارد و ۷۵درصد دیگر بخش‌های دیگر در آن ایفای نقش می‌کنند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان قائم‎شهر، بیان کرد: اکنون با کمک خیرین و مسئولان شهرستان قائم‌شهر توانستیم جشن پایان ساخت خانه بهداشت روستایی را در شهرستان قائم‌شهر بگیریم که در ۷۸ روستای این شهرستان خانه بهداشت و کادر درمانی حضور دارند که باید این موضوع را به فال نیک گرفت.

این مسوول خاطرنشان کرد: مراکز بهداشت شهری ما در شهرستان قائم‌شهر در مکان استیجاری قرار دارند که امیدواریم با کمک استاندار و شهردار قائم‌شهر بتوانیم روزی در این شهر جشن پایان ساخت مراکز بهداشتی شهری را جشن بگیریم که این امر با کمک مسوولان دیگر دست یافتنی خواهد بود.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.