تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۳:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

نجفی در آزمونی دیگر

طبق اعلام سازمان هواشناسی از هفته آینده بارش برف در تهران آغاز خواهد شد و این سوال مطرح می‌شود که شهردار تهران می‌تواند در این آزمون نمره قبولی بگیرد و یا اینکه همانند بارش برفی مورد انتقاد شهروندان و اعضای شورای شهر تهران قرارخواهد گرفت.

به گزارش قائم آنلاین، طبق اعلام سازمان هواشناسی از هفته آینده بارش برف در تهران آغاز خواهد شد و این سوال مطرح می‌شود که شهردار تهران می‌تواند در این آزمون نمره قبولی بگیرد و یا اینکه همانند بارش برفی مورد انتقاد شهروندان و اعضای شورای شهر تهران قرارخواهد گرفت.

هفته گذشته و در پی بارش برف در تهران شاهد عملکرد ضعیف مدیریت شهری در خصوص خدمت رسانی به شهروندان تهرانی بودیم.

هر چند محمد علی نجفی از عملکرد شهرداری تهران دفاع کرد و نمره ۱۸ را نیز به آن داد و حتی معاونین وی نیز هر کدام به نحوی از شهردار تهران دفاع کردند، اما محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نسبت به عملکرد شهرداری تهران انتقاد کرد.

وی افزود: در پی بارش برف شدید اقداماتی در راستای بازگشایی معابر اصلی انجام شد، اما متأسفانه شهرداری تهران نسبت به برف‌روبی و آماده‌سازی کوچه پس‌کوچه‌ها عملکرد خوبی را نداشت.

هاشمی گفت: در پی بارش برف در تهران ۲ تا ۳ هزار نیرو و همچنین ۶۳ پایگاه برف‌روبی در سطح شهر تهران مورد استفاده قرار گرفت و شهرداری توانست خیابان‌های اصلی را با استفاده از نمک و شن بازگشایی کند، اما در کوچه پس‌کوچه‌ها عملکرد خوبی را نداشت و دچار بحران بود.

رئیس شورای شهر تهران همچنین به شکسته شدن درختان در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز شاهد شکستگی درخت‌ها در پی بارش برف بودیم که در همین زمینه خلأ همکاری بین شهروندان، شهرداری و دولت وجود داشت که باید این موضوع آسیب‌شناسی و برطرف شود.

اما این پایان انتقادات نبود، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور در بیست و یکمین گردهمایی مسئولان حقوقی سراسر کشور در ستاد ناجا به سوءاستفاده دشمن از ضعف مدیریت، بی‌تدبیری و ندانم‌کاری تعدادی از مدیران ضعیف اشاره و اظهار داشت: در حوادث طبیعی متأسفانه حادثه را تبدیل به جریانی می‌کنید که دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند.

وی گفت: دشمن مترصد است از یک ضعف مدیریتی بهره‌برداری کند، هر چند کوچک باشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: در حادثه بارش برف شاهد ضعف مدیریت بودیم و یک نارضایتی ایجاد شد.

حجت الاسلام منتظری گفت: یک مدیر باید در تدبیر و نگرش خود به مسائل، طوری برنامه‌ریزی کند تا حادثه با کمترین هزینه به نتیجه مطلوب برسد. وقتی ندانم‌کاری و ضعف مدیریت است و مدیریت نمی‌تواند کار کند، برود کنار؛ اگر می‌بیند نمی‌تواند شهر کلان را درست مدیریت کند و ضعف در مدیریتش است رها کند.

این مقام ارشد دستگاه قضایی اعلام کرد: اگر یک وزارتخانه یا یک دستگاه را مدیری نمی‌تواند مدیریت کند و به وظایفش درست عمل کند، عذرخواهی کند، نه عذرخواهی شفاهی بلکه کار را به افراد توانمند بسپارد.

وی به وظیفه دادستانی و دستگاه قضایی در دفاع از حقوق عمومی پرداخت و گفت: ما در خیلی از مسائل ورود پیدا می‌کنیم، جایی که دفاع از حقوق عمومی مردم مطرح باشد.

هفته‌های گذشته پر فراز و نشیب برای تهران بود. تلخ و شیرینی‌های فراوانی در این مدت تهرانی‌ها را درگیر کرد. از شب‌های دلهره آور زلزله بگیرید تا نزول نعمت الهی بعد از مدت‌ها روی شهر تهران که شادی و شیرینی بسیاری برای تهرانی‌ها داشت.

هنوز چندماهی از شهردار شدن نجفی نگذشته است که حوادث پیش آمده در تهران هر کدام تبدیل به بحرانی سخت برای ساکنان پایتخت شده است. تا جایی که دادستان کل کشور با انتقاد شدید از بحران‌های پیش آمده در زندگی مردم تهران گفت: مسئولی که نمی‌تواند یک کلانشهر را اداره کند برود.

در هر صورت بنا به گفته سازمان هواشناسی، بارش برف در تهران در هفته آینده باردیگر آغاز خواهد شد و اینبار نیز مدیران اصلاح طب شهرداری بار دیگر مورد آزمون دیگری قرار خواهند گرفت، آزمونی که نشان می‌دهد که آیا نجفی در آن نمره قبولی خواهد گرفت یا …

دیدگاه خود را به ما بگویید.