تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۴۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

جذب سرمایه های خارجی از دریچه بورس کالای ایران

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر بتوانیم با بورس های جهانی ارتباط داشته باشیم و نقاط قوت اقتصاد کالامحور ایران را از طریق بورس کالا به آنها معرفی کنیم، در مسیر جذب مشتریان و سرمایه گذاران خارجی و به تبع رونق اقتصادی حرکت خواهیم کرد.

به گزارش قائم آنلاین،  سید ناصر موسوی لارگانی گفت: عرضه محصولات مختلف در بورس کالا می‌تواند دست دلالان را از بازار محصولات کشاورزی مانند زعفران و پسته کوتاه کند به طوری که با عرضه محصولات در بورس کالای ایران مشکلاتی که دلالان در بازار کشاورزی به وجود می‌آورند از بین رفته و قیمت این محصولات به صورت روزانه روی تابلو مشخص می‌شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: عرضه محصولات در بورس کالای ایران منجر به کشف قیمت شفاف و عادلانه و ایجاد رقابت می‌شود؛ این فاکتور‌ها همان مواردی هستند که امروز در اقتصاد ایران کمرنگ است.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه اتصال بورس ایران به به بازار‌های جهانی به نفع کشور خواهد بود، عنوان کرد: در شرایطی که در تولید برخی محصولات کشاورزی، پتروشیمی و حتی صنعتی و معدنی دارای مزیت در دنیا هستیم، باید دریچه نگاهمان به بورس کالا را همانند بورس‌های کالایی دنیا بزرگ کنیم. به طوری که می‌توانیم با بورس‌های آسیایی و اروپایی همکاری و جذب مشتری داشته باشیم و زمینه اتصال بورس کالا با بورس‌های منطقه و جهانی را فراهم کنیم تا علاوه بر ورود مشتریان خارجی به اقتصاد، امکان صادرات محصولات و تاثیرگذاری بر قیمت‌های جهانی از طریق بورس کالا فراهم شود.

به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بنابراین اگر بتوانیم با بورس‌های جهانی ارتباط داشته باشیم و نقاط قوت اقتصاد کالامحور ایران را از طریق بورس کالا به آن‌ها معرفی کنیم، در جذب مشتریان و سرمایه گذاران خارجی و به تبع رونق اقتصادی حرکت خواهیم کرد.

موسوی لارگانی با اشاره به اهمیت زیر ساخت‌ها در بورس کالای کشور گفت: بورس کالای ایران با تقویت زیرساخت‌ها و همراهی بانک‌ها می‌تواند با اتصال به سایر بورس‌های کالایی کشور‌های دیگر و عرضه محصولاتی مانند پسته و زعفران در رشد ارز آوری به کشور و همچنین تقویت صادرات اثر گذار باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.