تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۶:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

ادامه رسیدگی به پرونده مرتضوی در اسفند

جلسه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی که صبح امروز در شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر آغاز شده بود،دقایقی پیش به پایان رسید.

به گزارش قائم آنلاین، طبق اعلام دادگاه تجدید نظر، ادامه رسیدگی‌ به پرونده اتهامات سعید مرتضوی در بخشی از پرونده تأمین اجتماعی به اسفند ماه موکول شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی که صبح امروز در شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر آغاز شده بود،دقایقی پیش به پایان رسید.

مصطفی ترک همدانی پس از پایان جلسه دادگاه تجدید نظر سعید مرتضوی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز دو متهم داشت که معاون مالی وقت سازمان تامین اجتماعی یکی از متهمان بود که در جلسه امروز حضور داشت و سعید مرتضوی متهم دیگر این پرونده بود که در دادگاه حضور نداشت اما وکلای وی حضور داشتند و دفاعیات خود را ارائه کردند.

ترک همدانی افزود: تجدیدنظر خواهی ما مربوط به عدم انطباق اعمال مجرمانه ای است که به متهم منتسب دانستیم و دادگاه بدوی بر خلاف نظر ما که عمل مجرمانه متهم را اختلاس تلقی می کردیم، تصرف غیرقانونی در اموال عمومی و دولتی دانسته است که تضییع اموال و سهل انگاری متهم در واگذاری و انعقاد قرار داد تفاهم نامه با شرکت سورینت قشم که بسیاری از شرکتهای سازمان تامین اجتماعی را به موجب قراردادی واگذار کرده از جمله موارد دیگر تجدیدنظرخواهی ماست.

وی افزود: دفاعیاتی انجام شد و رییس دادگاه تجدیدنظر و مستشار وی، دفاعیات وکلای متهمان و اظهارات آنها را شنیدند.جلسه تمام نشد و ادامه رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر در اسفند ماه انجام می شود.

وکیل مدافع جمعی از کارگران در پرونده تامین اجتماعی افزود: ما دفاعیات خودمان را انجام دادیم و وکلای سازمان تامین اجتماعی هم دفاعیات خود را ارائه کردند و امیدواریم دادگاه رای خوبی را صادر کند به خصوص این که هنوز هیچ یک از اموال به سازمان تامین اجتماعی برنگشته است.

ترک همدانی تاکید کرد: محاکمه و محکومیت قضایی متهم یک طرف قضیه است و استرداد این اموال کلان که به برخی وزرا، معاونین رییس جمهور وقت، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و پرداخت به شرکت یا هیات مدیره ای که خودش در آن سهامدار بوده است هم از طرف دیگر باید پیگیری شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.