تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۶:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مرکل: مذاکرات سختی پیش رو داریم

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد که انتظار دارد که مذاکرات سختی پیش رو باشد و مشخص نیست که این مذاکرات چطور به پایان می‌رسد.

به گزارش قائم آنلاین، صدراعظم آلمان با اشاره به مذاکرات پیش رو در زمینه تشکیل دولت آلمان گفت که اگر چه با حسن نیت وارد گفت‌وگو می‌شود، اما انتظار می‌رود که مذاکرات سخت باشد.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد که انتظار دارد که مذاکرات سختی پیش رو باشد و مشخص نیست که این مذاکرات چطور به پایان می‌رسد.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، صدراعظم آلمان پیش از آنکه امروز وارد مذاکرات شود گفت: «ما امروز بار دیگر گرد هم آمده‌ایم تا مذاکرات تعیین‌کننده‌ای داشته باشیم. اکنون مشخص نیست که این گفت‌وگو‌ها چقدر طول می‌کشند ما دیروز کار زیربنایی خوبی صورت دادیم، اما همچنان مسایل مهمی باقی مانده‌اند که باید حل شوند.»

وی افزود: «من امروز با حسن‌نیت وارد مذاکرات می‌شوم، اما انتظار دارم که مذاکرات سختی پیش رو داشته باشیم.»

اگر چه پیش از این برنامه‌ریزی شده بود که مذاکرات برای تشکیل دولت آلمان تا امروز ۱۵ بهمن ماه (۴ فوریه) نهایی شود، اما کارشناسان معتقدند که این گفت‌وگو‌ها احتمالا تا دوشنبه و یا حتی سه‌شنبه هم ادامه خواهند داشت.

مرکل پس از انتخابات ۲۴ سپتامبر (۲ مهرماه)، نخست تلاش کرد تا دولتی متشکل از احزاب دموکرات‌مسیحی، سوسیال‌مسیحی، سبز‌ها و لیبرال‌ها تشکیل دهد، اما با وجود گذشت ۲ ماه از مذاکرات، احزاب درباره مواردی مانند امور محیط زیست، پناهجویان و مسایل مالی به توافق نرسیدند.

سرانجام و با تلاش‌های «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور آلمان با هدف جلوگیری از تکرار انتخابات و نیز تشکیل نشدن دولت اقلیت، سوسیال‌دموکرات‌ها موافقت کردند که برای تشکیل دولت با محافظه‌کاران وارد مذاکره شوند. این در حالی است که حزب سوسیال‌دموکرات پیش از این اعلام کرده بود که تمایلی برای شرکت در دولت آتی مرکل ندارد و قصد دارد در قالب حزب مخالف فعالیت کند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.