تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۹:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

رشد ۱۰۰ برابری تومور‌های سرطانی با کلسترول بالا

نتایج آزمایشات تازه نشان داده است، رژیم‌های غذایی حاوی کلسترول بالا سرعت رشد تومور‌های سرطانی را تا ۱۰۰ برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش قائم آنلاین، نتایج آزمایشات تازه نشان داده است، رژیم‌های غذایی حاوی کلسترول بالا سرعت رشد تومور‌های سرطانی را تا ۱۰۰ برابر افزایش می‌دهد.

محققان دانشگاه آمریکا، با بررسی ارتباط بین رژیم غذایی حاوی کلسترول بالا و افزایش چشمگیر ابتلا به به سرطان روده دریافتند، کلسترول بالا عمد‌هترین دلیل رشد سریع سرطان‌ها در بدن است.
متخصصان آمریکایی با بیان اینکه سلول‌های بنیادی نکته کلیدی در این رابطه هستند، اظهار داشتند: این سلول‌ها می‌توانند به هر نوع سلولی در بدن تبدیل شوند و به نظر می‌آید کلسترول مازاد، سرعت تکثیر سلول‌های بنیادی و رشد تومور‌ها را افزایش می‌دهد.
به گفته کارشناسان بهداشتی، کلسترول بالا می‌تواند زنان را در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دهد.
سرپرست و محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: «ما در بررسی نشان دادیم که رژیم‌های غذایی با کلسترول بالا سبب افزایش سطح کلسترول سلولی در روده‌ها می‌شود و در نهایت میزان کلسترول سلولی باعث افزایش تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود».
براساس آمار اداره ملی بهداشت آمریکا، سرطان روده یک مشکل بهداشتی مهم است و میزان قابل توجهی از آمار سرطان را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.