تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

آنفولانزا در آمریکا رکورد زد

مقامات آمریکایی درباره حجم بالای مبتلایان به بیماری آنفولانزا در این کشور هشدار دادند؛ بیماری که تاکنون در فصل زمستان سال جاری ۵۳ نفر را به کام مرگ فرستاد.

به گزارش قائم آنلاین، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا اعلام کرده که سطح ابتلا به آنفولانزا، یک رکورد تازه ثبت کرده و تنها در فصل جاری، تاکنون ۵۳ آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند.

مقامات آمریکایی درباره حجم بالای مبتلایان به بیماری آنفولانزا در این کشور هشدار دادند؛ بیماری که تاکنون در فصل زمستان سال جاری ۵۳ نفر را به کام مرگ فرستاد.

«مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» وزارت بهداشت آمریکا اعلام کرده که زمستان سال جاری یک رکورد تازه در زمینه شیوع آنفولانزا در آمریکا ثبت شده است.

به گزارش بلومبرگ، رکورد میزان ابتلا به آنفولانزا سبب شده که بیمارستان‌ها پر از بیمار شود و رکورد فصل زمستان ۲۰۱۵-۲۰۱۴ درباره ابتلا به آنفولانزا را شکست.

در آن سال، ۷۱۰ هزار آمریکایی برای درمان آنفولانزا در بیمارستان‌ها بستری شدند.

«آن شوچات» مدیر اجرایی «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» ضمن هشدار درباره شیوع آنفولانزا خبر داده که تنها در یک هفته اخیر ۱۶ کودک جان سپردند.

بنا به گفته این مقام آمریکایی، تعداد جان باختگان بر اثر آنفولانزا در فصل زمستان امسال، به ۵۳ کشته افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: «این فصل یادآور این واقعیت غم‌انگیز است که آنفولانزا یکی از بزرگترین چالش‌های سلامتی در جهان است».

این مقام وزارت بهداشت آمریکا افزود: «ما هنوز نمی‌دانیم که آیا به اوج شیوع آنفولانزا رسیدیه‌ایم یا نه. هنوز کار‌های زیادی برای مقابله با آنفولانزا باقی مانده است».

آمار‌ها نشان می‌دهد که تنها در نیویورک طی یک هفته گذشته ۱۱۶۸۳ مورد تازه ابتلا به آنفولانزا ثبت شده است.

«اندرو کومو» فرماندار نیویورک با هشدار درباره شیوع آنفولانزا از مردم این ایالت خواسته واکسن تزریق کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.