تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

شفر: حسینی نیمکت نشین هم باشد به جام جهانی می رود

سرمربی استقلال می گوید: کی روش سطح حسین حسینی را می داند و مطمئن باشید او را با وجود نیمکت نشینی در استقلال هم به جام جهانی می برد.

به گزارش قائم آنلاین، وینفرد شفر این روزها یکی از محبوب ترین مربیان خارجی شاغل در فوتبال ایران است؛ این مربی آلمانی بعد از برد مقابل نفت آبادان، استقلال را در آستانه کسب یک جام قرار داده و حالا امیدوار است در لیگ قهرمانان و لیگ برتر نیز نتایج خوبی برای آبی ها کسب شود.

شفر اولین گفت و گوی تلویزیونی خود را با برنامه شب های فوتبالی انجام داده است . سرمربی آلمانی استقلال چند روز قبل روبه روی افشین عبداللهیان مجری و کارشناسان برنامه شب های فوتبالی نشست و به سوالات پرتعداد او درباره مسائل مختلف توضیح داد. حاصل این گفت و گوی ۶۰ دقیقه ای در چند بخش پخش خواهد شد که بخش اول آن روز گذشته روی آنتن شبکه ورزش سیما رفت و بخش دوم در برنامه امشب پخش خواهد شد.

صحبت های شفر در بخش اول این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

برایم مهم است بازیکنان با هم صحبت کنند

ما در شروع کار با استقلال بازیکنان خوبی داشتیم که برخی از آنها صددرصد آماده نبودندو این موضوع برای یک تیم فوتبال بسیار مهم است. اگر آماده جسمانی خوبی در فوتبال نداشته باشید، نمی توانید خوب کار کنید. ما سبک بازی تیم را عوض کردیم و تمرینات تاکتیکی زیادی انجام دادیم. روحیه تیمی و کار تیمی در استقلال ما بسیار مهم است و می دانیم اگر تیمی داشته باشیم که بازیکنانش با هم صمیمی نباشند و با هم صحبت نکنند، شانسی برای موفقیت نداریم. من به بازیکنان بزرگتر و باتجربه گفته ام که باید با جوان تر ها صحبت کنند. برای من مهم است که بازیکنانم با هم صحبت کنند. همچنین آنها باید به من اعتماد کنند چون من با آنها صادق هستم.

از رحمتی تا خط حمله باید روبه جلو باشند

ما در شروع کار یکسری تمرینات ویژه داشتیم تا آمادگی جسمانی تیم بالا برود. تیم ما باید روبه جلو باشد و به همین خاطر باید کاری می کردیم که از رحمتی تا خط جلو، از عقب تا نوک حمله با تمام توان کار کنند. بازیکنان ما این مسائل را می دانند و می خواهند که بهتر شوند، به همین خاطر تیم را به سمت دیگری بردیم و الان هم بازی به بازی بهتر می شویم.

نمی توانستم یک هفته ای روش تیم را عوض کنم

من نمی توانستم در یک هفته روش تیم را عوض کنم. باید بیشتر کار کنم و بیشتر بازیکنان را بشناسم. اینکه چه بازیکنی چه توانایی دارد. از این گذشته ما باید با همه بازیکنان به صورت اختصاصی کار کنیم و بفهمیم کدام بازیکن چه مشکلی دارد. در این صورت است که بازیکن آمادگی بیشتری پیدا می کند و می تواند موفق باشد.

قائدی مثل مهمت شول است

مهدی قائدی مثل بازیکن قدیمی من در آلمان، مهمت شول است؛ او باید جداگانه تمرین کند و زمانی که آماده نیست نمی تواند به زمین برود. شاید فشار مضاعفی برای بازی کردن او باشد، اما ما ابتدا ۵ دقیقه، ۱۰ دقیقه، یک نیمه و در نهایت به صورت فیکس او را به میدان فرستادیم. دقیقا همان کار را با مهمت شول کردیم. در بازی استقلال و پدیده در مشهد چون دفاع چپ حریف خیلی خوب در کارهای تهاجمی حضور داشت، نمی توانستم مهدی قائدی را به زمین بفرستم. او در این صورت مجبور می شد عقب بیاید و توانایی های تهاجمی اش کم می شد. شما دیدید در بازی با پارس جنوبی هم قائدی عالی کار کرد. قطعا قدم به قدم قائدی بهتر می شود.

به رحمتی گفتم اگر خوب باشی، جلوی نفت آبادان بازی می کنی

خوشحالم که دو دروازه بان خوب دارم؛ قبل از بازی حذفی با ایرانجوان بوشهر به رحمتی گفتم، در حذفی شما بازی می کنی. قرار بود جلوی نفت آبادان در لیگ هم بازی کند، اما طبیعی است که بدون آمادگی نمی تواند به میدان برود. من به رحمتی گفتم قبل از بازی با نفت آبادان دو بازی با پدیده وپارس جنوبی بازی می کنی و اگر خوب بودی، در حذفی هم به میدان می روی که خوب بود. او خیلی خوب تمرین کرده و تلاش زیادی انجام داده است.

حسینی ذخیره هم باشد، می رود روسیه

من متوجه هستم که حسین حسینی از نیمکت نشینی خوشحال نیست و این طبیعی است که از ذخیره شدن خوشحال نباشد. اما نباید فراموش کنیم که رحمتی چه حمایت ها وکارهای خوبی در حمایت از حسینی انجام داده است. یک عکسی وجود دارد که هردو سنگربان ما یکدیگر را در آغوش گرفتند و این همه ماجرا است. کی روش هم سطح  حسین حسینی رامی داند و مطمئن باشید او را با وجود نیمکت نشینی در استقلال هم به جام جهانی می برد.

در دربی رفت شناخت زیادی از پرسپولیس نداشتم

الان به دربی فکر نمی کنم؛ زمان به اندازه کافی داریم. من در دور رفت بازی دومی که سرمربی استقلال شدم با پرسپولیس بود و تنها باختمان رقم خورد. می دانم دربی در ایران بازی مهمی است، اما الان افکار مهم تری دارم. بعد از بازی های آینده در لیگ قهرمانان و لیگ به سراغ دربی می رویم.

عبدالرحمن از ۱۷ سالگی زیر نظر من بود من همیشه مثبت فکر می کنم و به باخت فکر نمی کنم. مربی باید به بازیکنانش بگوید آنها قدرت برد دارند تا روحیه بگیرند. در لیگ قهرمانان آسیا نیز با این روحیه تیم را به زمین می فرستم. العین باشگاه قدیمی من است. آنها ۷ بازیکن از دورانی که من آنجا بودم، در اختیار دارند. یکی از آنها عمر عبدالرحمان است که در زمان من ۱۷ ساله بود. این تیم قدم به قدم بالا آمد. سایر تیم های گروه هم شرایط سختی دارنداما باید روحیه بردن راتقویت کنیم.

***
شفر در ادامه این گفت و گو حرف های جالبی درباره آینده استقلال، تمدید قراردادش، تفریحات خود در تهران، غذای ایرانی مورد علاقه اش، ماجرای کشف اولیور کان در فوتبال آلمان، ترافیک تهران وبرخی موضوعات دیگر بر زبان آورده که بخش دوم مصاحبه امشب از ساعت ۲۱:۳۰ از برنامه شب های فوتبالی پخش خواهدشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.