تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۲:۴۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
سرپرست آموزش‎و‎پرورش شهرستان قائم‎شهر:

انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از عاشورای اباعبدالله الحسین(ع) بود

سرپرست آموزش‎و‎پرورش شهرستان قائم‎شهر، گفت: انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از عاشورای اباعبدالله الحسین(ع) بود و جوانان ما درس آزادگی، ایثار و فداکاری را از امام حسین (ع) آموختند.

به گزارش قائم آنلاین، ابراهیم حاجی‌پاشا صبح امروز بمناسبت دهه مبارک فجر در مراسم نواختن زنگ انقلاب مدرسه فاطمیه شهرستان قائم‎شهر، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از عاشورای اباعبدالله الحسین(ع) بود، اظهار کرد: جوانان ما درس آزادگی، ایثار و فداکاری را از امام حسین (ع) آموختند که آن زمان نیز امام خمینی(ره) در سال ۱۳۴۲ فرمودند یاران من در گهواره‎ها هستند که درستی این جمله را نیز گذر زمان نشان داد و انقلاب ایران در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید.

وی افزود: فداکاری‎ها و جانفشانی‌های جوانان در سال ۵۷ باعث شد تا با رهبری امام خمینی به پیروزی برسد و انقلاب ما یک انقلاب شیعی و دینی است که بازهم ریشه در انقلاب امام حسین(ع) دارد که امیدواریم انقلاب ایران به انقلاب امام زمان (عج) متصل شود که قطعا همین گونه خواهد شد.

سرپرست آموزش‎و‎پرورش شهرستان قائم‎شهر، بیان کرد: شهرستان قائم‎شهر در زمان انقلاب سه شهید گرانقدر را تقدیم انقلاب اسلامی کرد که شهیدان حمیده مروتی، محسن مبینی و مسعود دهقان این سه شهید بزرگوار در قائم‎شهر به شهادت رسیدند.

این مسوول ادامه داد: خانواده شهدای گرانقدر انقلاب شهرستان قائم‏‎شهر امروز باید درجمع ما حضور داشتند و زنگ انقلاب به دستان پربرکت این عزیزان به صدا در می‎آمد و خانواده‎های بزرگوار شهدای انقلاب از جانفشانی‌ها و فداکاری‎های عزیزانشان برای دانش‎آموزان سخن می‎گفتند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.