تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

نرده‌های مصلای نماز جمعه اهواز در صورت تشخیص مسئولان امنیتی برداشته می‌شود

امام‌ جمعه موقت اهواز گفت: درصورتی‌که مسئولان امنیتی در اهواز تشخیص بدهند، قطعاً این نرده‌ها در مصلای اهواز نیز برداشته خواهد شد.

به گزارش قائم آنلاین، آیت‌الله محسن حیدری در گفت‌وگو در اهواز درباره برداشته شدن نرده‌های بین صفوف مردم و مسؤولان در نماز جمعه برخی شهرها، اظهار کرد: اساس وجود این نرده‌ها در شرایط اضطراری و تروریستی بوده وگرنه وجود حائل میان مردم و مسؤولان معنایی ندارد اما ازآنجاکه نماز جمعه تا به امروز تلفات زیادی ازجمله شهدای محراب داده است به همین جهت ترتیبی اتخاذشده که تروریست‌ها نتوانند به اهدافشان برسند.

امام‌ جمعه موقت شهر اهواز گفت: این نرده‌ها در راستای حفاظت پیش‌بینی‌شده و بعضی شهرها ضرورتی برای تدابیر امنیتی این‌چنینی در ایام عادی ندیده‌اند و این حفاظ‌ها را برداشته‌اند و باید توجه کنیم نصب این نرده‌ها یک امر تحمیلی به ائمه جمعه است وگرنه روحانیت و ائمه جمعه عموماً مردمی هستند و نیازی به این فاصله انداختن ندارند اما تروریست‌ها از اوایل انقلاب باعث این امر شده‌اند.

وی افزود: درصورتی‌که مسؤولان امنیتی در اهواز تشخیص بدهند، قطعاً این نرده‌ها در مصلی اهواز نیز برداشته خواهند شد.

آیت‌الله حیدری درباره شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز گفت: انقلاب اسلامی ما دو ویژگی اصلی دارد که یکی اسلامیت و یکی جمهوریت است که اسلامیت آن با قانون اساسی، ولایت‌فقیه، احکام شرعی و سبک زندگی اسلامی تجلی پیدا می‌کند و جمهوریت آن با همین حضور مردم درصحنه‌هایی مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات و هر جا که حضور مردم مؤثر است محقق می‌شود.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ما از همان روز اول مردمی بوده و مردمی مانده و خواهد ماند که این جنبه مردمی بودن تحقق پیدا نمی‌کند مگر با حضور یکپارچه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و هر ۲۲ بهمنی نقطه عطفی در جریان انقلاب به‌حساب می‌آید که همه تلاش‌ها و توطئه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند.

امام‌ جمعه موقت اهواز بیان کرد: نکته دیگری که در دهه فجر امسال و یکی دو سال آینده است تقارن آن با ایام فاطمیه است که ما معتقدیم هیچ منافاتی بین این دو مناسبت وجود ندارد و برعکس یک هماهنگی و ارتباط عمیق متقابل وجود دارد زیرا انقلاب اسلامی ما بزرگ‌ترین خدمت را به اهل‌بیت (ع) کرده است و به برکت انقلاب توجه اهل‌بیت (ع) و ایام فاطمیه بیشتر شد.

وی افزود: قبل از انقلاب بسیاری از مردم از فرارسیدن ایام فاطمیه اطلاع نداشتند ولی به برکت انقلاب اسلامی، شاهد برگزاری مراسمات میلیونی در ایام فاطمیه هستیم.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.