تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۸ ب.ظ
فاقددیدگاه
کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی:

مسوولان عهدی که با مردم بستند را عملی کنند و بدنبال سیاه‎نمایی نباشند/رئیس جمهور بایدصدای مردم را بشنود

کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی، گفت: در کشور ما یک برف می‎آید ناوگان حمل و نقل کشور به طور کل تعطیل می‌شود و مردم در جاده‎ها باید بمانند، صدای مردم را باید شخص رئیس جمهور بشنود.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام جاسم آقایی در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام فاطمیه و هممچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران انقلاب و پس از آن، اظهار کرد: از عملکرد برخی از مسئولان شهرستان متعجب هستم که چگونه می‌شود در شهرستانی که مدعی انقلابی‌گری در آن زیاد است چطور هیچ نمادی از ایام فاطمیه و دهه فجر در فضای شهر نمایان نیست.

وی افزود: شهرستان قائم‎شهر در دوران انقلاب اسلامی سه شهید را تقدیم کرد اما در هیچ زمانی نامی از این سه بزرگوار آورده نمی‌شود حتی این ایام که متعلق به این شهداست در سطح شهر تصویر و نامی از این شهدا آورده نمی‌شود، ما مدیون این شهدا هستیم و مسئولین باید در آخرت به شهدا پاسخ بدهند که برای این شهر چه کرده‎اند.

کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی، بیان کرد: در روستاهای ما حتی یک پرچم برای گرامیداشت یوم‎الله دهه فجر نصب نشده است، بخشداری و دهیاری‌ها کجا هستند؟ ایام محرم شروع می‌شود خیلی‎ها می‌گویند بدلیل بصری برای روحیه مردم تاثیر منفی می‌گذارد.

این کارشناس با اشاره به اینکه ایام فاطمیه است چگونه می‌شود در زمان شهادت بی‌بی‌عالم ماشین عروس در سطح شهر مشاهده می‌کنیم، تصریح کرد: چگونه می‌شود مردم در زمان شهادت حضرت فاطمه(س) می‌خواهند زندگی خود را آغاز کنند؟ چرا در کشور اسلامی باید این اتفاقات رخ بدهد چه کسی پاسخگو است؟

آقایی با بیان اینکه مردم بدنبال استقلال خواهی بودند و نمی‎خواستند وابسته دیگران باشند مجاب به انقلاب شدند، خاطرنشان کرد: مسئولان بدانند همان‎هایی که الان بدنبال توافق با آن‌ها هستید درگذشته برای ورود به ایران حق توحش می‌گرفتند و ما را وحشی می‌پنداشتند،اکنون بعد از ۴۰ سال که از انقلاب می‌گذرد نباید اینگونه مسئولین برخورد کنند و افرادی که برای انقلاب خدمت کردند و افرادی هم که صدمه زدند نیز باید به مردم معرفی شوند.

کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی به صحبت‎های عراقچی در برنامه تلویزیونی اشاره کرد و گفت: آقای عراقچی می‎گوید ما برای توافقات بدنبال رفع تحریم‎ها نبودیم و تنها می‎خواستیم بگوییم انرژی هسته‎ای حق مسلم ایران است، آقایان مسوول اینگونه حق را می‎گیرند با بتن کردن تاسیسات هسته‎ای و حراج کردن اورانیوم‎ها بدنبال فهماندن حق ایران بودید؟

این کارشناس خاطرنشان کرد: ۴۰ سال از آغاز انقلاب ما می‎گذرد، انقلابی که خیلی‎ها عمر آن را ۴ ماه می‎دانستند اما الان ۴۰ سال است که با قدرت در جهان مستحکم و استوار هستیم، مسوولان باید پاسخگو باشند و بگویند چه کردند و نکات مثبت این انقلاب را یگویند چگونه می‎شود همیشه معاون اول رئیس جمهور بدنبال نقد و ناامید کردن مردم است این چه شیوه‎ای از سخنرانی است که برخی مسوولان انجام می‎دهند و مردم را ناامید می‎کنند.

آقایی به ضعف‌های عملکرد دولت در این ایام اشاره کرد و افزود: در کشور ما یک برف می‎آید ناوگان حمل و نقل کشور به طور کل تعطیل می‌شود و مردم در جاده‎ها باید بمانند، مدیریت بحران ما هم که هیچ کاری ندارد و برای رفع این معضل هم اقدامی نمی‎کند، یعنی با آمدن برف، زلزله، طوفان با هر اتفاق دیگری باید این گونه کشور تعطیل شود و دولت هم کاری انجام ندهد؟

وی تصریح کرد: اولین هدف انقلاب حذف کردن اختلافات طبقاتی بود، مسوولان ما الان برای این هدف چه اقدامی انجام می‎دهند؟ مسوولی که بدنبال اشرافی‎گری است جا می‌تواند درد مردم را بفهمد و صدای مظلوم را بشنود.

کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی به پست اینستاگرامی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: صدای مردم را باید شخص رئیس جمهور بشنود، مردم اهواز مشکل تنفس دارند، مردم مشکل معیشت دارند، مردم مشکل دارند چرا برای برخورد و حذف مفسدین در اطراف شما اقدامی نمی‎کنید؟ چرا توپ را در زمین دیگران می‎اندازید خود باید اعتراضات و مشکلات مردم را بشنوید و اجرا کنید.

این کارشناس با بیان اینکه مردم گله‎مندند به مسوولان بیان کرد: مردم مشکل معیشت، اشتغال، مسکن، محیط زیست و غیره است نه برگزاری کنسرت و امثالهم که در ایام انتخابات مردم را با آن مشغول کردید، آیا وزیری که ۱۰۰۰ میلیارد سرمایه دارد می‌داند نان چقدر است یا گرانی بنزین چه بلایی سر مردم می‎آورد؟

آقایی در پایان به راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: مردم با بصیرت همیشه با قدرت در صحنه حاضر می‌شوند و قدرت کشور را به دشمنان نشان می‌دهند و هرسال از سال گذشته پرشورتر برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.