تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۲:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

شواهد جدید از کشتار و دفن جمعی مسلمانان روهینگیا

تصاویر ماهواره‌ای که به‌تازگی به دست آمده است، کشتار و دفن جمعی مسلمانان روهینگیا از سوی ارتش میانمار را تأیید می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از آسوشیتدپرس، به تازگی شواهدی از وجود گورهای جمعی در میانمار به دست آمده است، که ظاهرا محل کشتار و دفن جمعی مسلمانان روهینگیا بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ادامه پاکسازی قومی در میانمار

تصاویر دلخراش از شکنجه مسلمانان روهینگیا ۱۳+

به نوشته آسوشیدپرس، شواهد به دست آمده نشان می‌دهد که طی عملیات نظامیان میانماری در روستای «گودار پیین» در ایالت راخین در غرب این کشور که آگوست گذشته انجام شده است، مسلمانان روهینگیای ساکن این روستا در معرض کشتار جمعی قرار گرفته‌اند.

تصاویر ماهواره‌ای به دست آمده اظهارات ساکنان و بازماندگان این روستا را که هم‌اکنون به بنگلادش پناه برده‌اند را تایید می‌کند، که بر اساس آن، قربانیان کشتار جمعی رخ داده در این روستا در در پنج گور به صورت جمعی دفن شده‌اند. تخمین زده می‌شود که در هرکدام از این گورهای پنج‌گانه، تا ۴۰۰ پیکر مسلمانان کشتار شده دفن شده باشد.

به گفته روستائیانی که از این کشتار جمعی جان به در برده‌اند، نظامیان میانماری پس از حمله به این روستا، به سوی روستائیان شلیک کردند و خانه ها را به آتش کشیدند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که «یانگهی لی»، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای میانمار، از تداوم سرکوب و نقض حقوق بشر در میانمار خبر می‌دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.