تاریخ انتشار :جمعه ۲۹ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

آماده باش در سوئد برای درگیری احتمالی با روسیه

در راستای افزایش تنش‌ها میان سوئد و روسیه، دولت سوئد اقدام به پخش جزواتی میان مردم این کشور کرده که در آن نسبت به احتمال وقوع جنگ میان سوئد و روسیه و لزوم آماده باش کامل مردم برای رخداد احتمالی چنین موضوعی هشدار داده شده است.

به گزارش قائم آنلاین، در راستای افزایش تنش‌های در منطقه بالکان میان سوئد و روسیه، استکهلم از مردم این کشور خواسته تا برای جنگ احتمالی این کشور با روسیه در آمادگی کامل باشند.

به گزارش سی ان ان، در راستای افزایش تنش‌ها میان سوئد و روسیه، دولت سوئد اقدام به پخش جزواتی میان مردم این کشور کرده که در آن نسبت به احتمال وقوع جنگ میان سوئد و روسیه و لزوم آماده باش کامل مردم برای رخداد احتمالی چنین موضوعی هشدار داده شده است.

به نوشته سی ان ان، این جزوات قرار است دستکم بین ۴.۷ میلیون نفر از مردم سوئد پخش شود.

گفته می‌شود این آخرین اقدامات و محکم کاری‌های دولت سوئد برای آماده سازی مردم این کشور در برابر وقوع درگیری احتمالی با روسیه است.

رسانه‌های سوئدی معتقدند بالاگرفتن تنش‌ها میان دو کشور به دلیل اختلافات موجود میان مسکو و استکهلم بر سر مسائل منطقه بالکان است.

دولت سوئد هدف از پخش این جزوات را آموزش و آماده سازی مردم این کشور برای مواجهه احتمالی با روسیه عنوان کرده و از آن‌ها خواسته شده تا همواره مواد غذایی، آب، پتو و دیگر مایحتاج ضروری را در منزل داشته باشند.

لازم به ذکر است نیرو‌های نظامی سوئد در همین راستا از مدت‌ها پیش در جزیره «گاتلند» در این کشور به حالت آماده باش درآمده اند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.