تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

لاریجانی: ترامپ ملت‌های دیگر را تحقیر می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ ملت‌های دیگر را تحقیر می‌کند و باعث ایجاد تلاطم در کشور‌ها می‌شود که این به ضرر ایالات متحده است.

به گزارش قائم آنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه سیزدهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی که عصر امروز (چهارشنبه، ۲۷ دی ماه) در تهران برگزار شد، با بیان اینکه میزبانی از ۴۶ گروه پارلمانی افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: زمان انتخاب دبیرکل جدید این اتحادیه شاهد بودیم که سودان نیز از دبیرکلی سنگال حمایت کرد و این نشان دهنده این است که پیوند‌های قوی میان کشور‌های جهان اسلام برقرار شده است.

اظهارات ترامپ نژاد پرستانه بوده و جنگ جدیدی را نشان می‌دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری یادآور شد: در شرایط کنونی جهانی و منطقه‌ای نیازمند وحدت بیشتری هستیم چرا که شرایط پرتحول است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا مواضع تند و بی ادبانه‌ای نسبت به کشور‌های مختلف می‌گیرد که بوی نژادپرستی از آن می‌آید و نمی‌خواهد بشریت به سمت پیشرفت و ثبات حرکت کند از این رو حرف‌های ترامپ جنگ جدیدی را نشان می‌دهد.

لاریجانی اضافه کرد: ترامپ ملت‌های دیگر را تحقیر می‌کند و باعث ایجاد تلاطم در کشور‌ها می‌شود که این به ضرر ایالات متحده است چنانچه در دیداری که با دوستان پاکستانی داشتیم متوجه شدیم فشار‌های بلاوجهی ازسوی آمریکا به آن‌ها وارد آمده همچنین در زمینه سوریه، آمریکا نمی‌خواهد ماجرای تروریسم را در منطقه خاتمه دهد.

کشور‌های اسلامی در توفان‌های امروز باید یکدیگر را دریابند/ گفتگو؛ راه حل مشکلات کشور‌های اسلامی

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه دنیای امروز دچار توفان‌هایی است که کشور‌های اسلامی باید برای مقابله با آن یکدیگر را دریابند، عنوان کرد: این نکته مهمی است که باید بر آن تأکید کرد البته برخی اختلاف نظر‌ها وجود دارد که بیشتر سازماندهی دشمن است که باید با گفتگو و مذاکره حل شود.

وی افزود: این نشست بسیار مهم بود و این پیام را به خوبی رسانده که ما همواره همراه هم هستیم از این رو اتحادیه باید بستری برای این این همراهی ایجاد کند چرا که پارلمان‌ها صدای ملت‌ها هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.