تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۵ ب.ظ
8 دیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

شهدای خدمت، برای منفعت به مردم در اقیانوس‌ها حرکت کردند/دشمنی که جرات مقابله و سینه‎به‎سینه با ما را ندارد ممکن است دست به این جنایات بزند

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: شهدای خدمت که برای خدمت به مردم جان خود را در نفتکش سانچی و در اقیانوس از دست دادند بدنبال منفعت به مردم بودند و برای همگان قابل احترام هستند.

به گزارش قائم آنلاین، آیت الله علی معلمی در مراسم ترحیم شهید خدمت افسرسوم ملوان میلاد عنایتی با بیان اینکه مرگ شهادت گونه‌ی «میلاد عنایتی» بسیار اندوه‌ناک بود، اظهار کرد: خانواده های زیادی هستند که اجساد عزیزانشان را نیافته اند و ما نیز منتظر دریافت پیکر مطهرش هستیم تا قلب خانواده این عزیز تسکین پیدا کند.

وی این‌گونه مصیبتها را تلخ و جانکاه دانست و افزود: در قرآن آمده است که خداوند با صابرین است و به خانواده‌های داغدیدگان سفارش کرد که  از خداوند منان طلب مغفرت و صبر کنند و هرکه تنگدستی دارد از خدا کمک بگیرد خدا او را حمایت می‌کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: تمام کارها ارزشمند است به خصوص کارهایی که در دریا  و کشتی صورت می‌گیرد، زیرا خداوند در قرآن ۲۳ مرتبه به کشتی اشاره کرد و این نشان از اهمیت بالای این موضوع است.

این مسوول ادامه داد: کشتی برای منفعت به مردم در اقیانوس‌ها حرکت می‌کنند تا کالای مورد نیاز مردم را انتقال دهد، این کالا میتواند مواد سوختی انرژی گاز، گازوئیل، نفت و یا مواد غذایی باشد و حمل آن حائز اهمیت بوده و کسانی که در این عرصه در کشتی کار می‌کنند کاری مقدس و ارزشمند انجام می‌هند.

معلمی با بیان اینکه کشتی آنقدر عزیز و ارزشمند است که پیامبر اسلام اهل بیت خود را به کشتی تشبیه می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر در این میان گاهی دریا تلاطم پیدا کرده که مصداق بارز آن تلاطم جامعه است و دریا طوفانی می‎شود و این طوفان ممکن است سیاسی باشد که در آن بیانات مختلف فکری اجتماعی بوده که این جریانات از طوفان دریا خطرناک‌تر است  و  سفینة النوح یعنی آنجا هم طوفان و اینجا هم طوفان است و اینجا با توسل به اهل بیت با طوفان مبارزه می کنیم و اکنون در جریانات طوفان سیاسی باید دید کدام سمت انسان را نجات می دهد.

وی افزود: در این حادثه که کشتی چینی با نفتکش ایران برخورد کرد، چرا به سرعت خود را عقب کشید و از انسانیت عبور کرد و با فاصله یک کیلومتر صحنه را ترک کرد و رفت، کسانی که دور میزگرد می‎نشینند باید به این سوال ها پاسخ بدهند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر تاکید کرد: قطعاً در این راستا پیگیری‌هایی اتفاق می‌افتد این موضوع باید روشن شود که اگر جنایتی در کار بود ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح  این موضوع را هرگز تحمل نمی‌کنند تا دشمن زبون اینگونه شرارت به خرج دهد و این کار جنایت جنگی محسوب می‎شود .

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: دشمنی که جرات مقابله و سینه‎به‎سینه با ما را ندارد ممکن است دست به جنایات این‎چنین بزند که اگر ثابت شود قطعاً بی‎پاسخ نیست و این مسایلی است که در آینده با گذر زمان روشن می‎شود، مسئولین باید پاسخگوی همه خانواده‌ها و ملت باشند و ملت ایران در این راستا حق مطالبه‎گری دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد:  خدمتگزاران سرمایه‌های این ملت هستند و فرزندان ما که سختی در دریا را تحمل کردند، کارگر ارزشمندی هستند، آنها کارگران معمولی نیستند کارگران معمولی نمی‎خواهند خطرپذیر باشند، اصل سفر دریایی درعین تمام زیبایی هایش سختی‎های خود را به همراه دارد، شهدای مدافع حرم نیز از همین خانواده اند.

8 دیدگاه

 1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

 2. تشکر و قدردانی از اشتراک گذاری های جذاب و عالیتون
  به امید موفقیت های بیشتر

 3. سایت خیلی خوبی دارید باآرزوی موفقیت برای شما

 4. سایت عالیهههه سعی میکنم بیشتر به سایتتون سربزنم
  استفاده کردم از مطالب خوبتون

 5. ساخت مهر گفت:

  مطالب سایت عالیهههه سعی میکنم بیشتر به سایتتون سربزنم
  استفاده کردم از مطالب خوبتون

 6. متشکر از محتوای خوبی که در وبسایتتون قرار دادید

 7. سایتتون پرمحتواست لذت بردم از مطالب اشتراکی موفق باشید

 8. سایت بسیارخوبی دارید، موفق باشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.