تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ دی ۹۶.::. ساعت : ۴:۰۴ ب.ظ
یک دیدگاه
خانواده یکی از جانباختگان حادثه نفتکش سانچی:

چینی‎ها در اطفای حریق کوتاهی کردند/چرا ۸ روز امید را در دل خانواده‌ها زنده نگه داشتند؟

خانواده یکی از جانباختگان حادثه نفتکش سانچی، گفت: دولت چین در اطفا حریق کوتاهی کرده و طی 8 روز نتوانستند آتش این نفتکش را خاموش کنند و دولت نیز تنها در این مدت تنها امید را در دل ما نگه داشت و الان می‌گوید در روز اول فوت کردند.

به گزارش قائم آنلاین،

علیرضا عنایتی پدرافسر سوم کشتی نفت کش سانچی « میلاد عنایتی» در گفت‌وگو با خبرنگار ما، در مورد فرزند شهید خود با بیان اینکه وی متولد ۱۳۶۷ است، اظهار کرد: او فردی انسان‌دوست و خانواده دوست بود و همه‌ی تلاشش را برای خدمت رسانی به کشورش انجام می‌داد.

پدر میلاد از علاقه وی به شغل خود در دریا، ‌بیان کرد: میلاد این شغل را دوست داشت، ابتدا در رشته مکانیک دانشگاه زابل قبول شد اما بعد دوباره در کنکور شرکت کرد و در رشته نفت قبول به تحصیل پرداخت.

عنایتی ادامه داد: او بورسیه شرکت نفت بود و ۷ سال  در شرکت نفت کار می‌کرد و سفرهای خارجی بر روی نفتکش را از حدود سه سال قبل شروع کرد.

وی از آخرین تماس میلاد گفت و خاطرنشان کرد: آخرین بار، ۱۸ آذرماه امسال به قصد خداحافظی و شروع سفر سه ماهه با یکدیگر دیدار داشتیم که کشتی سانچی ۲۵ آذرسفر خود را آغاز کرد که بی‌بازگشت شد و آخرین بار میلاد سه ماه روی کشتی و سه ماه در خشکی بود.

پدر میلاد عنایتی با بیا اینکه میلاد در آخرین تماس تلفنی خود به ما گفت که یک سفر سخت را دارند، تصریح کرد: بعدازظهر فردای آن روز بود که خبر تصادف نفتکش رسید که متاسفانه کسی از تهران یا جای دیگر با ما تماس نگرفت و ما تنها از رسانه‌ها متوجه این سانحه شدیم.

وی با اشاره به اینکه چینی‎ها در اطفای حریق کوتاهی کردند، اظهار کرد: تجهیزات دنیا خیلی به روز است چطور نتوانستند آتش این کشتی را خاموش کنند.

علیرضا عنایتی با گلایه از عدم اطلاع رسانی توسط دولت، بیان کرد: سه روز از حادثه گذشته بود و مسئولان الان پیام می‌دهند که ما انتظار داشتیم اطلاع‌‌رسانی کاملی انجام شود، صدا و سیما به محل حادثه رفته و گزارش لحظه‌ای منتشر کند اما حتی شبکه خبر هم اطلاع دقیقی نداد و اطلاع‌رسانی از این حادثه صفر بود، هنوز هم نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است و صداوسیمایی‌ها باید با خدمه کشتی چینی مصاحبه کنند و علت حادثه را بدانیم و باید چین را تحت فشار قرار می‌دادند.

وی گفت: امیدواری بیهوده طی این ۸ روز بسیار برای خانواده‌ام طاقت فرسا بود و در روز آخر به یکباره بما گفتند همه چی تمام شد و الان اعلام می‌کنند که در روز اول بر اثر گازهای متصاعد شده همه‌ی افراد فوت کرده بودند که اگر اینگونه بود چرا ۸ روز تمام امیدواری را در دل خانواده‌ها زنده نگه داشتید؟

عنایتی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانند حداقل پیکر پسرم را پیدا کنند و به ما بدهند و یا اینکه یکی از این دو پیکر متعلق به فرزندم باشد.

یک دیدگاه

  1. خدا صبر بده خیلی ذلخراش بود

دیدگاه خود را به ما بگویید.