تاریخ انتشار :جمعه ۲۲ دی ۹۶.::. ساعت : ۲:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

۶ مرحله ساخت یک قفسه خلاقانه

یک طرح شش ضلعی را از اینترنت دانلود کنید و آن را پرینت بگیرید. ضلع‌های طرح را یکی در میان رنگ کنید. باید در مجموع ۳ ضلع رنگ شده داشته باشید

به گزارش قائم آنلاین، باورتان نمی‌شود که این قفسه‌های زیبا از چه وسیله دم دستی درست شده‌اند، چوب بستنی!به نقل از فوت و فن این قفسه‌ها را در هر جایی از خانه یا محل کار می‌توانید نصب کنید و وسایل کوچک یا حتی گلدان در آن قرار دهید!

 

۶ مرحله ساخت یک قفسه خلاقانه

 

اگر فکر کردید که این چوب بستنی‌ها فقط در مطب پزشک و برای دیدن حلق بیماران استفاده می‌شوند، سخت در اشتباهید! بهتر است نگاهی خلاقانه‌تر به این چوب‌ها بیاندازید.

در سال‌های اخیر اشتیاق روز افزونی نسبت به وسایل جدید و مدرن خانه وجود دارد. حتما شما هم با مراجعه به یک مغازه لوازم خانگی غرق در وسایل مدرن و رنگ و وارنگ شده اید و بعد با نگاه کردن به قیمت کالا از خرید آن صرف نظر کرده‌اید!

اما چرا این وسایل زیبا را با قیمتی اندک و به سلیقه خودمان نسازیم؟!

به چه وسایلی نیاز داریم؟

– تعدادی چوب بستنی. تعداد چوب بستنی‌ها به بزرگی و عمق قفسه‌ای که می‌خواهید بستگی دارد، یک قفسه شش ضلعی با ۷ سانتی متر عمق در حدود ۱۰۲ چوب بستنی نیاز دارد.

– یک طرح شش ضلعی (الگو را از اینترنت دانلود کنید و پرینت بگیرید). اضلاع طرحی که انتخاب می‌کنید باید هم طول چوب بستنی‌هاتان باشد.

– چسب حرارتی

– نوار چسب

– یک قوطی رنگ چوب (رنگ را به انتخاب خود تهیه کنید)

– برس رنگ

دست به کار شویم!

مرحله اول

یک طرح شش ضلعی را از اینترنت دانلود کنید و آن را پرینت بگیرید. ضلع‌های طرح را یکی در میان رنگ کنید. باید در مجموع ۳ ضلع رنگ شده داشته باشید

مرحله دوم

سه عدد چوب بستنی را روی اضلاع رنگ شده شش ضلعی قرار دهید. حالا نصف ساختار قفسه‌تان را ساخته اید!

مرحله سوم

برای اینکه مطمئن شوید چهار چوب قفسه‌تان به خوبی شکل گرفته است، سه عدد چوب بستنی را به وسیله نوار چسب به الگو بچسبانید تا تکان نخورند. تمام لایه‌های چوب بستنی بعدی را بر روی این ساختار خواهید چید، پس دقت کنید تا جایی که می‌توانید تقارن را رعایت کنید و لایه ساختار را درست بچینید.

مرحله چهارم

حالا سه ضلع بعدی شش ضلعی‌تان را درست کنید. ۱ عدد چوب بستنی را، با استفاده از چسب حرارتی، روی اضلاعی که قبلا روی طرح گذاشته بودید، بچسبانید. چسب حرارتی را بر روی انتها و ابتدای چوب بستنی بریزید، به این ترتیب می‌توانید چوب بستنی‌ها را از محل همپوشانی‌شان به هم بچسبانید

چوب بستنی جدید را هم بر طبق الگو، به اضلاع قبلی بچسبانید و مواظب باشید که کج نباشد.

وقتی یک چوب بستنی را به دو ضلع چسباندید، ۲ چوب بستنی دیگر را هم به همان ترتیب بچسبانید. حالا اضلاع شش ضلعی‌تان را کامل کردید و چهار چوب قفسه‌تان مشخص شد.

مرحله پنجم

چسب نواری‌هایی که به ۳ ضلع زده بودید را بکنید و چهارچوب قفسه‌تان را از روی طرح بردارید. حالا لایه دوم چوب بستنی را، مانند لایه اول، روی شش ضلعی بچسبانید. مانند اینکه می‌خواهید یک شش ضلعی دیگر روی شش ضلعی قبلی درست کنید.

مطمئن شوید هر چوب بستنی که می‌خواهید به لایه بالایی اضافه کنید، با لایه زیرین خود هم تراز و در یک ردیف قرار داشته باشد. می‌توانید الگو را بالای دست خود قرار دهید تا در ترتیب چسباندن چوب بستنی‌ها دچار اشتباه نشوید. وقتی لایه دوم را هم چسباندید، قفسه‌تان باید چنین شکلی داشته باشد.

تا زمانی که قفسه‌تان به عمقی که می‌خواهید برسد، به چسباندن لایه‌های چوب بستنی روی هم ادامه دهید. من قفسه‌ام را طوری طراحی کردم که ۷ سانتی متر عمق داشته باشد و برای این کار از ۱۷ چوب بستنی در هر ضلع استفاده کردم که مجموع‌شان به ۱۰۲ عدد رسید.

مرحله ششم

بسته به رنگی که انتخاب کرده اید و روش مصرفی که دارد، قفسه‌تان را رنگ بزنید.

نکته: رنگ کردن لایه نازک بین چوب بستنی‌ها می‌تواند سخت باشد. برای این کار از یک برس نازک و صاف استفاده کنید. من می‌خواستم به کارم ظاهری قدیمی بدهم، برای این منظور تمام لایه‌های بین چوب بستنی‌ها را رنگ نکردم. اما اگر شما می‌خواهید تمام قفسه‌تان را به خوبی رنگ کنید، بهتر است از اسپری رنگ استفاده کنید.

وقتی رنگ کردن‌تان تمام شد، اجازه دهید قفسه به خوبی خشک شود.
خب، حالا وقت لذت بردن از زحمت‌تان است. قفسه‌تان را در هر جایی از خانه که می‌خواهید آویزان کنید و با دیدنش کیف کنید!

دیدگاه خود را به ما بگویید.