تاریخ انتشار :جمعه ۲۲ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

فعالیت ۲۹ مؤسسه و خانه قرآنی در سوادکوه و سوادکوه‌شمالی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از فعالیت 29 مؤسسه و خانه قرآنی در این دو شهرستان خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام غلامحسین ذاکری‌خطیر در بازدید از فعالیت‌های مراکز قرآنی شهرستان سوادکوه به اهمیت تلاوت، ترجمه و تفسیر قرآن، اشاره و اظهار کرد: قرآن شفای درد‌های جوامع بشری است و تلاش برای نهادینه‌کردن آن در زندگی و تقویت سبک‌زندگی قرآنی باید در اولویت‌ فعالیت‌ها باشد.

وی تاکید کرد: معلمان قرآن نقش برجسته‌ای در سلامت معنوی جامعه دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خاطرنشان کرد: ارتباط مستقیم معلمان قرآنی با دانش‌آموزان با هدف آموزش مفاهیم قرآنی و استفاده از راهکار‌های خلاقانه و با توجه به شرایط سنی و خلق‌و خوی کودکان، نو‌جوانان و جوانان باشد.

ذاکری‌خطیر از فعالیت ۲۹ مؤسسه و خانه قرآنی در سطح شهر‌ها و روستا‌های دو شهرستان خبر‌ داد و تصریح کرد: بیش از ۷۰ طرح آموزشی قرآنی با آیین‌نامه‌های مدون وجود‌ دارد که به صورت ۶ ماهه گزارش آن در قالب فرم‌های گزارش دریافت می‌شود و بیش از هزار و ۲۰۰ نفر به صورت ۶ ماهه از کلاس‌های قرآنی مراکز قرآنی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی استفاده می‌کنند.

وی در پایان از وجود ۹ خانه‌ عالم در سطح شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر‌ داد و گفت: ۶ خانه‌ عالم برای روستا‌های لاجیم، کالیکلا، بشل، ایوک، حاجی‌کلا، اتو و شهر آلاشت در حال ساخت است و سه خانه‌عالم در روستا‌های اندار‌گلی، چای‌باغ و کلیج‌خیل در حال استفاده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.