تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۹۶.::. ساعت : ۸:۲۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

اگر آکنه دارید از صابون اسیدی استفاده کنید

توصیه می‌کنیم کسانی که پوست خشک یا آلرژیک دارند از شوینده‌های غیرصابونی استفاده کنند و بعد از شستشو حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنند. این افراد برای پاک کردن مواد آرایشی حتما از شیرپاک کن استفاده کنند.

به گزارش قائم آنلاین، یک متخصص پوست و مو گفت: کسانی که پوست آکنه‌ای دارند، باید از صابون‌های اسیدی استفاده کنند ریرا استفاده از این نوع صابون، تا حدودی به درمانشان کمک می‌کند.به نقل از بیتوته دکتر امیری، متخصص پوست و مو با اشاره به نکاتی درباره شستشوی پوست افزود: صابون‌ها ترکیبات قلیایی هستند و پوست نیز حاوی PH اسیدی است. بنابراین، استفاده بیش از حد از صابون می‌تواند محرک باشد به خصوص برای کسانی که پوست‌های خشک دارند.

 

اگر آکنه دارید از صابون اسیدی استفاده کنید

 

وی ادامه داد: کسانی که پوست چرب دارند استفاده از صابون برای یک یا دوبار در روز برایشان منعی ندارد.

این متخصص پوست و مو در ادامه بیان کرد: بعضی از صابون‌ها هستند که خنثی هستند یعنی ترکیبات قلیایی ندارند و پوست را تحریک و خشک نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: توصیه می‌کنیم کسانی که پوست خشک یا آلرژیک دارند از شوینده‌های غیرصابونی استفاده کنند و بعد از شستشو حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنند. این افراد برای پاک کردن مواد آرایشی حتما از شیرپاک کن استفاده کنند.

امیری در پایان اظهارداشت: کسانی که پوست آکنه‌ای دارند از صابون‌های اسیدی باید استفاده کنند. استفاده از این نوع صابون، تا حدودی به درمانشان کمک می‌کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.