تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

در دیدار ظریف با لاوروف در مسکو چه گذشت؟

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روس خود در مسکو ضمن قدردانی از مهمان‌نوازی لاوروف و تبریک سال نو عنوان کرد: از 4 سال پیش که من وزیر خارجه شدم این بیست و یکمین سفر من به روسیه است و این نشانگر حجم و گستره روابط دو کشور است.

به گزارش قائم آنلاین، ظریف در دیدار با لاوروف با بیان اینکه آمریکا نه تنها تعهداتش را در برجام به طور کامل اجرا نکرده بلکه سیاست‌های بسیار مخربی را پیگیری کرده، گفت: نیازمند هماهنگی نزدیک هستیم تا اطمینان حاصل کنیم این دستاورد با جدیت پیگیری می‌شود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روس خود در مسکو ضمن قدردانی از مهمان‌نوازی لاوروف و تبریک سال نو عنوان کرد: از ۴ سال پیش که من وزیر خارجه شدم این بیست و یکمین سفر من به روسیه است و این نشانگر حجم و گستره روابط دو کشور است.

وی افزود: سفرهای دو رئیس جمهور و دیدارهایی که با هم داشتیم و همکاری‌های مشترکی که هم در زمینه دوجانبه و منطقه‌ای داریم به نفع مردم دو کشور و صلح و امنیت بین‌المللی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: همکاری ایران و روسیه توانسته نقش مهی در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه حساس ما داشته باشد.

ظریف گفت: ما متعهد هستیم که در همراهی و همکاری با شما و دوستان ترکیه‌ای اطمینان حاصل کنیم که روند آستانه با موفقیت جلو می‌رود و کنفرانس سوچی کنفرانس موفقی برای ایجاد یک راه‌حل سیاسی برای سوریه خواهد بود.

به گزارش فارس، وزیر خارجه کشورمان بیان کرد: اجلاس آینده سوچی مهمترین شانس کمک به روند ملل متحد در ژنو برای رسیدن به صلح پایدار در سوریه است.

وی ادامه داد: مایلم از حمایت‌های دولت فدراسیون روسیه از اجرای برجام و نقش مهمی که شخص شما در به نتیجه رسیدن برجام داشتید، تشکر کنم.

ظریف عنوان کرد: برجام یکی از معدود دستاوردهای جامعه بین‌المللی در سال‌های گذشته است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها تعهد ایران را به اجرای برجام تأیید کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: ولی متاسفانه یکی دیگر از اعضای برجام نه تنها تاکنون تعهداتش را کامل اجرا نکرده، بلکه سیاست‌های بسیار مخربی در این زمینه پیگیری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: نیاز داریم ما و شما و سایر اعضای برجام از نزدیک هماهنگی کنیم که اطمینان حاصل کنیم این دستاورد با جدیت پیگیری می‌شود.

ظریف امشب پس از مسکو راهی بروکسل می‌شود تا فردا (پنجشنبه) در نشست مشترکی با حضور موگرینی و وزرای خارجه سه کشور اروپایی (انگلستان، آلمان و فرانسه) آخرین روند اجرای برجام را مورد گفت‌وگو قرار دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.