تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

انتقاد اردوغان از محاکمه رضا ضراب در دادگاه‌های آمریکا

«رجب طیب اردوغان»‌ رئیس‌جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) گفت قدرت‌های جهانی فقط زمانی که دموکراسی، آزادی و عدالت به نفع خودشان باشد، از آنها دفاع می‌کنند.

به گزارش قائم آنلاین، رئیس جمهور ترکیه با انتقاد مجدد از محاکمه اتباع کشورش در آمریکا، گفت قدرت‌های جهانی زمانی که به نفعشان باشد از دموکراسی دفاع می‌کنند.

«رجب طیب اردوغان»‌ رئیس‌جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) گفت قدرت‌های جهانی فقط زمانی که دموکراسی، آزادی و عدالت به نفع خودشان باشد، از آنها دفاع می‌کنند.

اردوغان طی سخنرانی در یک نشست قضایی در «بشتپه» توضیح داد: «طی ۱۵ سال گذشته، آمریکا از ترکیه خواسته بود ۱۲ نفر را به اتهام تروریست بودن، تحویل دهد و ما نیز با حسن نیت نشان دادن، آنها را تحویل دادیم. اما زمانی که ما استرداد گولن را با ۴۵۰۰ مدرک خواستار شدیم، آنها انجام ندادند.»

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وی ضمن انتقاد مجدد از محاکمه رضا ضراب در دادگاه‌های آمریکا تاکید کرد این مسئله هیچ ارتباطی با قانون نداشته و مبنای آن سیاسی است.

آنکارا سازمان فتح‌الله گولن، واعظ و معارض آمریکانشین دولت ترکیه، را طراح و عامل کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ می‌داند.

در جریان کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ که توسط تعداد زیادی از نظامیان ترکیه و با توسل به ادوات ارتش مانند تانک، جنگنده و بالگرد انجام شد، حدود ۲۵۰ نفر کشته و بیش از ۲هزار نفر زخمی شدند.

دولت ترکیه نیز به دستور «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور، از زمان کودتا ضمن اعمال حالت فوق‌العاده در ترکیه، بیش از ۵۰هزار نفر را بازداشت و حدود ۱۵۰ هزار نفر را از مشاغل دولتی اخراج کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.