تاریخ انتشار :جمعه ۱ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
استاندار مازندران:

مردم چه گناهی کردند که گرفتار مدیران کم کار شدند/ ۱۱ هزار مستمری بیکاری‌بگیر خوشایند مازندران نیست

استاندار مازندران گفت: دولت و مجلس اعتبار مناسبی برای ایجاد اشتغال اختصاص دادند، مدیران باید تلاش کنند نسبت به رفع اشتغال اقدام کنند، مردم چه گناهی کردند که گرفتار مدیران کم کار شدند؟

به گزارش قائم آنلاین به نقل از  بلاغ، محمد اسلامی در جلسه کارگروه اشتغال مازندران اظهار کرد: برنامه‌ریزی کردم که کارخانه به کارخانه وضعیت اشتغال مازندران را رصد کنم.

وی با اعلام اینکه باید مراقب حفظ حقوق صنعت‌گران باشیم، افزود: دستگاه حاکمیتی در استان مازندران نباید برای این قشر موانع ایجاد کند.

استاندار مازندران اضافه کرد: باید با یک سری کارهای ساده، با همفکری و مساعدت و آسان گرفتن و سخت‌گیری نکردن‌ها، صنعت رونق بگیرد.

اسلامی خاطرنشان کرد: وجود ۱۱ هزار نفر مستمری بیکاری‌بگیر خوشایند مازندران نیست، باید زمینه جذب اشتغال پایدار در استان فراهم شود، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان باید این موضوعات را پیگیری کند، اگر توزیع منابع اشتغال مشکل دارد باید نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی با اشاره به نصب ۲۰۰ تابلو بانک در سطح واحدهای تولیدی، گفت: باید با زنده‌سازی واحدهای تولیدی اقداماتی مناسب برای احیا این واحدها در دستور کار قرار گیرد.

استاندار مازندران اضافه کرد: برای بررسی وضعیت موجود منتظر گزارش شهرک صنعتی هستیم تا به صورت تخصصی نسبت به رفع ایجاد اشتغال اقدام شود.

این مسئول در ارتباط با آمار و ارقام واحدهای تولیدی در استان، افزود: اعدادی که در کارگروه اشتغال مطرح می‌شود باید اعتبارسنجی شود، وقتی اعداد قابل استناد است که اعتبار سنجی آن مناسب باشد.

اسلامی با اعلام اینکه فرمانداری باید محور رفع مشکلات اقتصادی در شهرستان‌ها باشد، گفت: از فرصتی که برای پرداخت وام مهلت اشتغال وجود دارد باید استفاد مناسب شود.

وی خواستار توجه به ایجاد اشتغال مولد در سطح روستاهای استان شد و بیان کرد: مازندران استان کشاورزی است، باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

استاندار مازندران در پایان خاطرنشان کرد: دولت منابع خوبی برای رفع مشکلات بیکاری اختصاص داده است، چرا نمی‌خواهیم مردم را نجات دهیم، مردم چه گناهی کردند که گرفتار ما و شما مدیران شدند؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.