تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تلاش رئیس جمهور عراق برای تسریع در حل بحران اربیل

فؤاد معصوم، رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر اهمیت تسریع در رایزنی‌ها میان دولت فدرال و دولت اقلیم کردستان عراق جهت حل تمامی مشکلات، اعلام کرد که ریاست جمهوری در راستای فراهم کردن شرایط مناسب برای فیصله دادن به بحران موجود تلاش می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، رئیس جمهوری عراق اعلام کرد که برای سرعت بخشیدن به رایزنی میان بغداد و اربیل جهت فیصله دادن به بحران موجود میان دو طرف تلاش می‌کند.

به گزارش سومریه نیوز، فؤاد معصوم، رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر اهمیت تسریع در رایزنی‌ها میان دولت فدرال و دولت اقلیم کردستان عراق جهت حل تمامی مشکلات، اعلام کرد که ریاست جمهوری در راستای فراهم کردن شرایط مناسب برای فیصله دادن به بحران موجود تلاش می‌کند.

دفتر رئیس جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که فؤاد معصوم امروز (یکشنبه) از سفیر روسیه در عراق استقبال کرد.

طبق گزارش این بیانیه، معصوم همچنین تصریح کرد که تمامی طرف‌ها چه دولت فدرال و چه اقلیم کردستان عراق به ضرورت رایزنی ایمان دارند و می‌دانند که راه حلی جز آن نیست، اما این بحران رایزنی مستقیم میان دو طرف و تفاهم بر اساس قانون اساسی میهنی که منافع همگی را مدنظر داشته باشد، را می‌طلبد.

معصوم همچنین تاکید کرد که ریاست جمهوری عراق تمامی تلاشش را در راستای فراهم کردن تمامی شرایط مناسب برای آغاز سریع رایزنی سازنده و مثبت می‌کند که در دستیابی به نتایج مفید جهت خاتمه دادن به بحران میان بغداد و اربیل کمک کند.

رئیس جمهوری عراق درخصوص روابط میان عراق و روسیه فدرال، توجه و اهتمام رهبری روسیه در راستای تقویت روابط صادقانه، همکاری دوجانبه و نیز نقش روسیه در راستای حمایت از عراق چه در راستای مبارزه با تروریسم، چه در تقویت روند بازسازی را ستود.

سفیر روسیه در عراق تصریح کرد که رهبری روسیه بر امنیت و ثبات عراق و اهمیت حل مشکلات موجود از طریق رایزنی سازنده که به بازسازی مناطق ویران شده در راستای مبارزه با تروریسم کمک کند و بازگشت آوارگان به منازلشان را تسهیل کند، تاکید دارد.

در همین راستا، میخائیل بوگدانوف، وزیر امور خارجه روسیه پیشتر اعلام کرده بود که کشورش از وحدت و تمامیت ارضی عراق حمایت می‌کند و خواستار پایبندی به قانون اساسی این کشور شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.