تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ آذر ۹۶.::. ساعت : ۷:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

برخی مدارس آمل در برابر زلزله ۳ ریشتری هم مقاوم نیستند

فرماندار ویژه آمل گفت: برخی مدارس آمل در خانه‌های قدیمی شهر هستند که در مقابل زلزله 3 ریشتری هم مقاوم نیستند و باید خدارا شکر کنیم که زلزله‌های اخیر در آمل رخ نداد.

به گزارش قائم آنلاین،سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در جلسه شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه باید از ایده‌های افراد دارای صاحب نظر و خیرین شهر برای رشد و تعالی شهر نهایت استفاده را ببریم، گفت: حضور حجت‌الاسلام سیدجلیل مرتضوی به عنوان امام جمعه برای آمل یک نعمت است که وی می‌تواند با استفاده از تریبون نمازجمعه و جلساتی که در آن حضور می‌یابد خیرین و ظرفیت‌های موجود در شهر را در خصوص حل مشکلات درون شهری درگیر کند.

وی با اشاره به اینکه مطمئن هستم اگر بنا بر ساخت دانشگاه قرآنی باشد امام جمعه شهرستان پای کار خواهد بود، خاطرنشان کرد: باید اولویت‌ها در چنین جلساتی مشخص شود تا با استفاده از ظرفیت‌ها  به سمت رشد آموزش و پرورش در شهر پیش برویم.

رسولی باگلایه از برخی مدارس غیرانتفایی در سطح شهر، متذکر شد: دیده شده که برخی از مدارس در سطح شهر محل سکونت یک خانوار چهار نفری بوده که با کمی رنگ زدن در و دیوار و اضافه کردن چند اتاق در حیاط، آن خانه را به مدرسه تبدیل کرده‌اند که این موضوع از چاله به چاه افتادن است و جای نگرانی دارد.

وی با بیان اینکه مدارس غیرانتفایی در سطح شهر باید پراکنده باشند و نه در مرکز شهر متمرکز شوند، تصریح کرد: چینش مدارس در سطح شهر باید اصلاح شود و مدارس باید در سطح شهر پراکنده باشند تا خانواده‌ها نیازی به سرویس نداشته باشند.

فرماندار ویژه آمل در پایان افزود: برخی مدارس آمل در خانه‌های قدیمی شهر هستند که در مقابل زلزله ۳ ریشتری هم مقاوم نیستند و باید خدارا شکر کنیم که زلزله‌های اخیر در آمل رخ نداد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.