تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ آذر ۹۶.::. ساعت : ۲:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

توسعه نامتوازن بابلسر نگران‌کننده است

شهردار بابلسر با اشاره به طلب 22 میلیارد تومانی این نهاد از شهروندان، گفت: نقد کردن بدهی‌ دانه‌درشت‌ها در اولویت برنامه ما قرار دارد.

به گزارش قائم آنلاین، سیدمرتضی شفیعی طی گفت‌وگویی با اشاره به بدهی ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری بابلسر به پیمانکاران و ادارات، اظهار کرد: این بدهی که از دوره‌های گذشته به این شهرداری به ارث رسیده، این نهاد را با بحران مالی مواجه کرده است.

وی افزود: این بدهی بیشتر به پیمانکاران و بدهی معوقه به تامین اجتماعی است و در تلاشیم تا در مدیریت جدید این مشکل را مرتفع کنیم.

شهردار بابلسر با اشاره به طلب ۲۲ میلیارد تومانی این نهاد از شهروندان، تصریح کرد: بخش قابل توجه این طلب مربوط به انبوه‌سازان است.

شفیعی با تاکید بر اینکه نقد کردن بدهی‌ دانه‌درشت‌ها در اولویت برنامه ما قرار دارد که در سه ماهه جاری ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وصولی داشته‌ایم، گفت: عدم توسعه متوازن شهر بابلسر بسیار آزاردهنده و نگران‌کننده است، تا جایی که برج‌های ۴۰ طبقه احداث کردیم اما از سویی دیگر تجهیزات آتش‌نشانی و زیر ساخت‌های آن فراهم نشده است.

وی ادامه داد: همچنین محلات شهر بابلسر از قافله توسعه عقب مانده‌اند که در این دوره به دنبال احیای این محله‌ها هستیم که احداث پارک محله‌ها یکی از برنامه‌های محوری ماست.

شهرداری بابلسر نمی‌تواند در بابلرود سرمایه‌گذاری کند

شهردار بابلسر خاطرنشان کرد: رودخانه بابلرود که از وسط این شهر می‌گذرد، به عنوان یک فرصت بسیار خوب برای شهر بابلسر است اما مالکیت این رودخانه در اختیار آب منطقه‌ای است و شهرداری نمی‌تواند در آن سرمایه‌گذاری کند.

این مسئول اضافه کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته مصمم هستیم تا بستر رودخانه بابلرود به شهرداری بابلسر واگذار شود و خوشبختانه گام‌های مثبتی برداشته شد و هم‌اکنون در حال رفع موانع حقوقی آن هستیم.

شفیعی تاکید کرد: با ساماندهی رودخانه بابلرود، نه تنها از لحاظ زیست‌محیطی گام‌های بسیار موثری برمی‌داریم بلکه از لحاظ جذب گردشگر نیز اثربخش است.

وی در پایان با بیان اینکه مناسب‌سازی پیاده‌روها و زیباسازی شهر از جمله برنامه‌های این شهرداری است، از همه رسانه‌ها خواست تا در ارائه خدمات مطلوب و توسعه متوازن شهر بابلسر کمک‌کار مسئولان شهری باشند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.