تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

شهرداری از زنده‌فروشی پرندگان در بازار جلوگیری کند

فرماندار بابلسر با تاکید بر جلوگیری از تردد خودروهای فاقد مجوز حمل دام و طیور در شهرستان، گفت: شهرداری‌ها با اطلاع‌رسانی و مراقبت لازم، از عرضه غیربهداشتی و زنده‌فروشی در بازارهای هفتگی جلوگیری کنند.

به گزارش قائم آنلاین،سیدعلی اسد در جلسه فوق‌العاده آنفولانزای مرغی در فرمانداری بابلسر بر مراقبت و پیشگیری از خطرات احتمالی بیماری‌های دام و طیور تاکید و اظهار کرد: ممکن است با بی‌توجهی و سهل‌انگاری عده‌ای، سلامت و امرار معاش مردم با خطر مواجه شود.

وی با بیان اینکه همواره به‌دنبال توانمندسازی روستائیان هستیم، افزود: ضمن مراقبت‌های محلی و منطقه‌ای، ضروری است در گستره استانی نیز این پیشگیری‌ها انجام شود.

فرماندار بابلسر با تاکید بر جلوگیری از تردد خودروهای فاقد مجوز حمل دام و طیور در شهرستان، تصریح کرد: شهرداری‌ها با اطلاع‌رسانی و مراقبت لازم، از عرضه غیربهداشتی و زنده‌فروشی در بازارهای هفتگی جلوگیری کنند.

اسد با بیان اینکه سهل‌انگاری عده‌ای موجب آسیب به سایرین می‌شود، خاطرنشان کرد: هرساله با شروع سرما و ورود پرنده‌های مهاجر، مستقیم و یا غیرمستقیم آسیب‌های جدی به معیشت و زندگی روستاییان و تولیدکنندگان وارد می‌شود که باید با آموزش و مراقبت‌های لازم، حافظ جان و مال مردم باشیم.

وی در پایان به پایش‌ها در ورودی شهرها و استفاده از ظرفیت بسیج و رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: کارشناسان بهداشتی در راستای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در روستاها و مدارس حضور پیدا کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.