تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تکذیب ادعایی درباره درمان آیت‌الله عیسی قاسم

یک منبع معارض بحرینی بیانیه وزارت بهداشت این کشور درباره درمان آیت‌الله عیسی قاسم را «نادرست، غیردقیق و متناقض» با روند درمانی وی خواند.

به گزارش قائم آنلاین، یک منبع موثق از معارضان بحرین گفت که بیانیه وزارت بهداشت در خصوص آیت‌الله عیسی قاسم بر حجم نگرانی‌ها در خصوص ایشان افزوده است، چرا که این بیانیه در بخشی به ذکر اطلاعات غیر صحیح و در بخشی دیگر اطلاعاتی متناقض با گفته‌های رئیس بیمارستان بین‌المللی بحرین پرداخته است.

منبع موثق افزود: وزارت بهداشت بحرین در حالی به نقل از خانواده شیخ عیسی پرداخته و مدعی شده که خانواده ایشان با بیان اینکه که «شیخ نیازی به درمان در بیمارستان ندارد» خود با پیگیری درمانی ایشان مخالفت کرده‌اند ، که خانواده شیخ این مطلب را تکذیب کرده و این باعث نگرانی است.

طبق گزارش شبکه اللؤلؤه، این منبع همچنین گفت که از بخش دیگری از بیانیه وزارت بهداشت که در آن ادعا شده یک پزشک اقدام به معاینه و تجویز نسخه برای ایشان نموده است،می‌توان این برداشت را کرد که وزارت بهداشت می‌خواهد این مطلب القا شود که شیخ معالجه شده و درمان ایشان با صدور نسخه‌ای به پایان رسیده است و همچنین این ادعاها بر خلاف ادعای رئیس بیمارستان بین‌المللی بحرین است که پیش از این ادعا کرده در حالیکه در حال گذراندن تعطیلات در خارج بوده به بحرین بازگشته تا مسئله را پیگیری کرده و اقدامات لازم را برای روند درمان شیخ انجام دهد.

در بیانیه وزارت بهداشت بحرین که شب گذشته بطور غیر منتظره‌ای پس از ۶ روز سکوت مطلق این وزارتخانه صادر شد ادعا شده است دو تن از پزشکان مراکز غیر دولتی بحرین از شیخ عیسی قاسم در منزلش در منطقه الدراز دیدن کرده‌اند و در این خصوص آمده تمامی اقدامات لازم برای سهولت رسیدن آنان به منزل شیخ در مدتی کوتاه و بدون معطلی انجام شده که این خود بوضوح بیانگر آن است که منزل شیخ در محاصره امنیتی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.