تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه
مدیر پژوهش‌سرای جابربن‌حیان شهرستان قائم‌شهر خبر داد:

برگزاری بزرگترین مسابقات دومینو شهرستانی در قائم‎شهر

مدیر پژوهش‌سرای جابربن‌حیان شهرستان قائم‌شهر از برگزاری بزرگترین مسابقات دومینو شهرستانی با حضور تعداد 1600 دانش آموز قائم‎شهری خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، کاووس دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه سومین دوره مسابقات شهرستانی دومینو طی دو روز در مورخه ۱۲و ۱۳ آذر در سالن امام رضا(ع) قائم‎شهر با همکاری شرکت ایران دومینو درحال برگزاری است، اظهار کرد: در شهرستان قائم‌شهر بیش از ۵۰۰ تیم دومینو وجود دارد که در مسابقات مختلف عناوین برتر را کسب کردند و به دلیل قابلیت قائم‎شهر در رکوردزنی جهانی، از قائم‌شهر بعنوان پایتخت دومینوی ایران یاد کرد.

وی با بیان اینکه در این مسابقات ۱۶۰۰ دانش آموز طی دو روز به رقابت می‌پردازند، افزود: ۴۰۰ تیم در این دوره طی دو مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم با یکدیگر مسابقه می‌دهند که تیم‌های برتر به رقابت‌های استانی راه پیدا می‌کنند.

مدیر پژوهش‎سرای جابربن‌حیان قائم‎شهر، بیان کرد: ۸۰ مدرسه در این دوره از مسابقات حضور پیدا کردند که شرکت‌کنندگان در این مسابقه در قالب تیم‌های ۴ نفره با چیدن تعداد ۱۰۰۰ قطعه در زمان مشخص با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

 

مسوول برگزاری سومین دوره از مسابقات شهرستانی قائم‎شهر، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات دومینو در خلاقیت، تمرکز و تبلور استعداد دانش آموزان نقش دارد و ترغیب کار گروهی را در آنها افزایش می دهد.

دارایی تصریح کرد: از آنجایی که قائم‌شهر بعنوان پایتخت دومینوی ایران است، هر ساله به شرکت کنندگان در این مسابقات افزوده می‌شود، به طوری که سال گذشته ۱۲۰۰ نفر شرکت کرده بودند اما این رقم با افزایش ۴۰۰ نفری در سال جاری همراه بوده و هرساله استقبال از این مسابقات با افزایش چشم‌گیری روبه‎رو است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳، رکورد دومینوی جهان در شهرستان قائم‌شهر شکسته شد، تصریح کرد: رکورد جهانی ساخت سازه با دومینو توسط شهرستان قائم‌شهر با طول ۵۰ متر و به ارتفاع یک متر ثبت شده که این افتخاری برای شهرستان قائم‌شهر است.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.