تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

پرداخت بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال از مطالبات موسسات درمانی استان

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: با پیگیری های مدیرعامل و مسئولان سازمان بیمه سلامت و حمایت های دولت و مجلس، بخشی از مطالبات موسسات درمانی طرف قرارداد استان پرداخت شد.

به گزارش قائم آنلاین،رسول ظفرمند خاطرنشان کرد: با پیگیری های رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال از مطالبات موسسات خصوصی و درمانی و پزشکان خانواده استان پرداخت شد.

وی افزود: با اختصاص این مبلغ که به صورت ریالی و اوراق بهادار انجام شد، بخش قابل توجهی از مطالبات بیمارستان های دولتی، دانشگاهی و خصوصی و پزشکان خانواده پرداخت شد.

ظفرمند افزود: با عنایت به اجرای طرح ملی بیمه همگانی سلامت در کشور و پوشش بالغ بر ۱۱ میلیون نفر از هموطنان فاقد پوشش بیمه درمان به صورت رایگان توسط بیمه سلامت، ابلاغ کتاب ارزش نسبی خدمات، افزایش روند تقاضاهای القایی و غیر ضروری درمانی توسط برخی از بیمه شدگان و موسسات درمانی، تغییر صندوق برخی از بیمه شدگان سایر صندوقای سازمان بیمه سلامت به صندوق بیمه همگانی سلامت هزینه های سازمان بیمه سلامت به طور چشمگیری افزایش یافت که این امر موجب تأخیر در پرداخت ها به موسسات درمانی طرف قرارداد شد.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت در صدد است تا با برنامه ریزی های دقیق و مدیریت بهینه منابع همچنین حمایت های تمامی مراجع ذیربط نظیر دولت و مجلس، مطالبات موسسات درمانی را پرداخت کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.