تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

طرح سوال نمایندگان مجلس از وزرای صنعت و اقتصاد

رحیم زارع اظهار کرد: در جلسه کمیسیون اقتصادی سوال مقدسی نماینده اراک از وزیر اقتصاد درخصوص عدم اقدام اقدامات لازم از سوی سازمان خصوصی‌سازی در ایفای حقوق دولتی و خلع ید سهامدار عمده شرکت هپکوی اراک مطرح و مقرر شد وزیر تا 10 روز آینده گزارشی را به کمیسیون ارائه کند.

به گزارش قائم آنلاین،سوال جمعی از نمایندگان از وزرای اقتصاد و صنعت در جلسه کمیسیون اقتصادی در دستور کار قرار گرفت.

رحیم زارع اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی سوال مقدسی نماینده اراک از وزیر اقتصاد درخصوص عدم اقدام اقدامات لازم از سوی سازمان خصوصی‌سازی در ایفای حقوق دولتی و خلع ید سهامدار عمده شرکت هپکوی اراک مطرح و مقرر شد وزیر تا ۱۰ روز آینده گزارشی را به کمیسیون ارائه کند.

وی افزود: همچنین سوال ولی داداشی نماینده آستارا از وزیر اقتصاد در مورد علت دریافت مبالغ غیرقانونی در مبادی گمرکات مطرح شد که قرار شد این سوال به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

زارع ادامه داد: سوال حسین‌زاده نماینده مشهد درخصوص سیاست اطلاع‌رسانی دولت برای مدیریت جریانات رسانه‌ای اثرگذار بر نرخ ارز نیز در جلسه امروز مطرح و مقرر شد جلسه‌ای با حضور نهادهای ذی‌ربط تشکیل شود. همچنین سوال دیگر ایشان درباره گزارش مستمر مطالبات و بدهی‌های دولت در ماده یک قانون رفع موانع تولید مطرح شد که چرا در بودجه ۹۶ نیامده اما در عین حال تاکید شد که اگر این موضوع در بودجه ۹۷ گنجانده شود ایشان از طرح سوال منصرف خواهد شد.

وی همچنین گفت که سوال پورابراهیمی از وزیر صنعت درخصوص بند ۵ ماده ۶ قانون سیاست‌های اصل ۴۴ در زمینه شفافیت اطلاعات بنگاه‌های اقتصادی نیز مطرح شد و مقرر شد وزارت صنعت گزارش کامل شرکت‌های مشمول سهام عدالت که به نحوی دولت آن‌ها را اداره می‌کند را به علاوه شرکت‌های مشمول قانون مذکور در جلسات بعدی ارائه کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.