تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۸ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

نشست‌های آستانه به کاهش درگیری‌ها در سوریه کمک کرد

وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست وزیران امور خارجه ایران، ترکیه و روسیه در آنتالیای ترکیه به سر می‌برد، گفت: در روز چهارشنبه نشست سران کشورهای ایران، ترکیه و روسیه در سوچی روسیه با موضوع حل بحران سوریه برگزار خواهد شد.

به گزارش قائم آنلاین،محمد جواد ظریف پیش از آغاز رایزنی‌هایش با چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به نتایج نشست‌های آستانه در مورد حل بحران سوریه اظهار کرد: نشست‌های آستانه این امکان را فراهم کرد که درگیری‌ها در سوریه کاهش چشمگیری پیدا کند.

وی با بیان اینکه نشست‌های آستانه باعث شد تا خسارت‌های انسانی که در سوریه به مردم این منطقه وارد می‌شد کاهش پیدا کند و نیرو‌های سوریه و مقاومت توانمندی بیشتری را پیدا کنند افزود: این نشست‌ها باعث شد تا نیرو‌های سوریه و مقاومت با تمرکز بالاتری با داعش و گروه‌های تروریستی در این منطقه مبارزه کنند و تاکنون توفیقات خوبی را کسب کرده‌اند.

وزیر امورخاجه کشورمان ادامه داد: روسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه تصمیم گرفتند برای پیشبرد هرچه بهتر این روند و همچنین بررسی روش‌هایی که بتواند با اجماع مردم سوریه آینده بهتری را در این کشور در راستای تحقق وحدت ملی در سوریه فراهم کند، نشستی را در سوچی روسیه داشته باشند و زمینه را برای اقدامات بعدی فراهم کنند.

ظریف با اشاره به نشست کارشناسان ارشد سه کشور ایران، روسیه و ترکیه  که دیروز در تهران برگزار شد، گفت: این کارشناسان بیانیه اجلاس سران و موضوعاتی که در این اجلاس مطرح می‌شود را مورد بررسی قرار دادند. امروز نیز در اجلاس وزرای خارجه بر روی این موضوعات کار می‌شود تا روز چهارشنبه جلسه موفقی در سطح سران داشته باشیم تا بتوانیم با کمک به مردم سوریه زمینه را برای پشت سر گذاشتن این شرایط سخت و پرفشار فراهم کنیم تا زمینه برای یک آینده متحدی برای مردم سوریه فراهم شود. البته کار اصلی را تاکنون مردم سوریه انجام دادند و در آینده نیز ادامه‌ی این روند برعهده مردم سوریه خواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.