تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ آبان ۹۶.::. ساعت : ۲:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

گوترش: عربستان باید به محاصره یمن پایان دهد

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در پیامی به نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان خواست تا محاصره یمن را به پایان برساند.

به گزارش قائم آنلاین،دبیرکل سازمان ملل در پیامی به عربستان از این کشور خواست تمام بنادر یمن را بازگشایی کند و تأکید کرد به دلیل عدم همکاری عربستان با درخواست های متعدد برای رفع محاصره یمن، احساس نا امیدی می کند.

به گزارش «الجزیره»، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در پیامی به نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان خواست تا محاصره یمن را به پایان برساند.

بر اساس این خبر دبیرکل سازمان ملل ضمن نا امیدی از عدم همکاری عربستان با درخواست های مکرر برای پایان دادن به محاصره یمن گفت که محاصره یمن به وسیله عربستان فعالیت گروه های امدادی بین المللی را مختل می کند.

وی تأکید کرد که بازگشایی بندر یمن برای کمک رسانی به بیش از ۲۸ میلیون یمنی کفایت نمی کند. دبیرکل سازمان ملل تأکید کرد که بازگشایی همه بنادر یمنی باید پیش از هرگونه مذاکره میان سازمان ملل و دولت عربستان صورت بگیرد.

پیشتر سازمان ملل متحد اعلام کرد که یک میلیون کودک یمنی به دلیل ممانعت ائتلاف متجاوز به یمن از ورود کمک های دارویی و واکسن به این کشور در معرض ابتلا به بیماری دیفتری هستند. «جیمی مک گولدریک» هماهنگ کننده کمک های حقوق بشری سازمان ملل نیز پیش از این از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان خواسته بود به صورت فوری تمام بنادر اصلی یمن را باز کند و هشدار داده بود که دست کم ۷ میلیون یمنی در شرایطی مشابه قحطی زندگی می کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.