تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۳۴ ق.ظ
فاقددیدگاه
سرپرست اداره بیمه سلامت شهرستان قائمشهر:

بیمه شدگان بیمه سلامت به بیمارستان های دولتی مراجعه کنند

سرپرست اداره بیمه سلامت شهرستان قائمشهر گفت: بیمه شدگان بیمه سلامت به بیمارستان های دولتی مراجعه کنند

به گزارش قائم آنلاین، عباس پور حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار قائم آنلاین با بیان اینکه در شهرستان قائمشهر ۱۰۰ هزار نفر بیمه شده در چهار حوزه صندوق روستایی، کارمندی و سایر اقشار و بیمه سلامت همگانی وجود دارد خاطرنشان کرد: از این تعداد هجده هزار نفر در حوزه کارمندی، سه هزار نفر سایر اقشار و هجده هزار نفر عضو بیمه سلامت همگانی هستند.

وی با بیان اینکه بیمارستان ها خدمات با جراحی محدود، ویزیت پزشکان متخصص، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، کلینیک هسته ای برای اسکن قلب و استخوان از جمله خدمات مورد بیمه سلامت است عرضه داشت: چاپ دفترچه سلامت به صورت آنی انجام شده و در راستای کوچک شدن دولت نمایندگی‌هایی در سطح شهر به این مهم اختصاص پیدا کرده و به شرکت‌های خصوصی واگذار شده است.

آن مسئول با اشاره به مشکلات پرداختی بیمه ها افزود: بیمه ها در پرداختی ها عقب هستند و همچنین در راستای توانمندسازی روستاییان و بیمه‌شدگان طرح همیار سلامت با نظارت بر عملکرد و خدمات رسانی به بیمه شدگان روستایی در حال اجراست.

 

پور حسینی در ادامه گفت: بیماران خاص از جمله ام اس، تالاسمی و سایر بیماری های خاص با داشتن دفترچه بیمه سلامت خدمات کاملا رایگان دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیمه شدگان بیمه سلامت برای درمان به بیمارستان های دولتی مراجعه و از مراجعه به بیمارستان‌های خصوصی پرهیز کنند تاکید کرد: درباره درمان‌های بخش دولتی مسیر علمی طی می‌شود و در بیمارستان خصوصی درمان به صورت سلیقه‌ای اعمال می شود.

سرپرست اداره بیمه سلامت شهرستان قائمشهر همچنین اظهار کرد: در مراجعه بیماران باید دفترچه سلامت همگانی به بخش خصوصی اختلاف هزینه بخش خصوصی و دولتی از بیمار گرفته می شود.

پور حسینی در پایان توصیه کرد: کسانی که توان مالی داشته و می توانند حق بیمه پرداخت کنند از بیمه ایرانیان استفاده کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.