تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ آبان ۹۶.::. ساعت : ۷:۲۸ ق.ظ
فاقددیدگاه
دکتر سید علی ادیانی:

سخنرانی دکتر سیدعلی ادیانی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان

دکتر سیدعلی ادیانی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در جمع دانش آموزان، فرهنگیان، مدیران دستگاه ها و مردم شهرستان جویبار نکاتی را برشمردند که به شرح ذیل است.

به گزارش قائم آنلاین، دکتر سیدعلی ادیانی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در جمع دانش آموزان، فرهنگیان، مدیران دستگاه ها و مردم شهرستان جویبار:

🔹 ۱۳ آبان مملو از رویدادها و وقایع مهم است که مهمترین آن، روز مبارزه با استکبار جهانی است و زشت‌ترین و پلشت‌ترین نمونه استکبار جهانی، دولت آمریکا است

🔹وی با بیان کلامی از امیر مومنان علی علیه السلام، لازمه اقتدار ملی، دفاع و صیانت از ارزشها و آرمان های انقلاب را سه ویژگی صبر، بصیرت و علم به مواضع حق در مردم و مسئولین نظام دانستند

🔹 نماینده مردم جویبار، قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که در درون کشور بحث برجام مطرح شد برخی امید داشتند که برجام آتشی برای خاموش کردن فتنه نظام سلطه به‌ویژه آمریکا باشد و عده‌ای در درون کشور دل سپرده‌هایی به نظام سلطه، برجام را فتح الفتوح می‌دانستند ولی دیدید که دولت آمریکا نقض عهد کرد.

🔹ادیانی تصریح کرد: مجلس، دولت، ملت و نیروهای مسلح ما برعهدی که بستند ایستاده‌اند و تازمانی که دشمن آن را پاره نکند ما آن را آتش نمی‌زنیم زیرا این یک دام جدیدی از سوی آمریکا است.

🔹وی با اشاره به اینکه ملت ایران ناقض هیچ عهد بین‌المللی در تاریخ نبوده است، افزود: این به آن معنا نیست که آنان هر چه بخواهند ما انجام دهیم بلکه ما با اصول، خط قرمز و منطق خود تصمیم می‌گیریم.

🔹 نماینده مردم جویبار، قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام برای امحای تحریم بود نه ابقای تحریم‌ها گفت: دشمن در تحریم جدید در قالب کاتسا کل برجام را محو کرده است.

🔹وی خاطرنشان کرد: من به عنوان نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس و به عنوان کسی که اندک اطلاعات ملی در اختیارم هست نگران کاهش سطح غنی سازی اورانیوم از ۲۰درصد به ۳درصد نیستم! نگران کاهش تعداد سانتریفیوژ از ۱۶۰۰۰ به ۵۰۰۰ نیستم ! نگران بتن ریزی شدن قلب رآکتور اراک نیستم! هرچند همه اینها جای نگرانی دارد لیکن با به دست آوردن دانش و فناوری هسته ای همه اینها قابل برگشت است. نگرانی اصلی من اتلاف فرصت ۴ساله ی نظام به بهانه برجام است که می توانست در مسیر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی و توجه به ظرفیتهای داخل کشور صرف شود که متاسفانه این فرصت دیگر قابل برگشت نخواهد بود و ما نمی توانیم از آمریکا و بوقهایش در درون کشور به دلیل اتلاف چهارسال وقتی که از ملت ایران گرفته شد بگذریم.

۱۳ آبان ۱۳۹۶

دیدگاه خود را به ما بگویید.